Створення друкованого портфоліо — це ідеальний спосіб продемонструвати свої знімки, незалежно від того, чи берете ви участь у фотоконкурсі, шукаєте викладача або наставника чи просто хочете показати себе та свої роботи іншим людям. Але із чого почати, якщо ви хочете створити фотопортфоліо?
Фотограф природи та посланець Canon Марина Кано (Marina Cano) регулярно подорожує Африкою, Південною та Центральною Америкою й знімає. Вона почала фотографувати тварин у найбільшому в Європі природному парку Кабарсено, що знаходиться неподалік від її будинку в Сантандері, на півночі Іспанії. За три роки вона зібрала портфоліо знімків, яке перетворилося на її першу книгу.
Спираючись на цей досвід і практику роботи затребуваного професійного фотографа, Марина ділиться порадами про те, як створити успішне фотопортфоліо.
Створіть своє перше фотопортфоліо
1. Будьте вибірковими, коли відбираєте свої роботи.
За словами Марини, найпоширеніша помилка, якої припускаються фотографи, — це недостатня вибірковість. «Ви маєте аналізувати свої фотографії та бути дуже вимогливими. Обирайте лише найкращі з найкращих. Не варто додавати дві схожі фотографії, бо, скажімо, вони вам обидві подобаються. Оберіть одну». Для початку намагайтеся додати не більше 15–20 фотографій, але якість важливіша за кількість.
2. Будуйте сюжет за допомогою своїх знімків.
Марина вважає, що найефектніші фотопортфоліо — це не просто добірка, а послідовність знімків. «Я думаю, що одна з найважливіших речей — це оповідання, представлення чогось, що захоплює глядачів і веде їх через історію з різними елементами». У випадку Марини це, як правило, кілька пейзажних знімків, які створюють атмосферу й надають контекст її фотографіям дикої природи.
3. Установіть контакт зі своєю аудиторією.
Знімки дикої природи Марини відомі тим, що передають драматизм та емоції між тваринами.
«Установлення емоційного зв’язку — найважливіше для мене». Це також ключовий фактор, на який вона звертає увагу, коли треба створити портфоліо. За її словами, це спосіб змусити глядачів запам’ятати вашу роботу, незалежно від того, чи є вони редакторами або суддями конкурсу.
4. Зберігайте творчий підхід.
Як часто варто оновлювати своє фотопортфоліо? «Щоразу, як тільки ви створюєте нові роботи, — каже Марина. — Особисто я роблю це щоразу, коли повертаюся з подорожі. Я обираю десь одну чи дві фотографії з тисячі знімків, які я зробила. Ви весь час розвиваєтеся та навчаєтеся, тому можете створювати кращі роботи». Хороше портфоліо — це портфоліо, яке містить ваші найкращі фотографії на поточний момент.
5. Дотримуйтеся свого стилю.
Якщо ви робите фотографії для клієнтів, намагайтеся з’ясувати, що вони насправді хочуть, і наблизитися до їхніх очікувань. Але навіть тоді, підкреслює Марина, ви повинні дотримуватися власного стилю.
«Це ключовий момент, — каже вона. — Не намагайтеся догодити всім».
Мета портфоліо полягає не в тому, щоб продемонструвати, що ви можете створювати комерційні знімки відповідно до різних вимог клієнтів. Скоріше, це спосіб презентувати себе.
6. Прислухайтеся до відгуків.
Хоча Марина рекомендує обирати фотографії, які, як вам здається, справлять найбільше враження, вона каже, що дуже важливо дізнатися думку інших людей.
«Ми, фотографи, іноді надто зациклені на своїй роботі, — каже вона. — Цікаво, коли хтось дивиться на твою роботу з іншого ракурсу».
Тому запитуйте думку друзів, колег і всіх, хто бачить ваше портфоліо, і враховуйте її, коли переглядатимете та оновлюватимете його вміст.
Друк портфоліо
Можливо, у вас є струминний принтер, який ви використовуєте для звичайного домашнього чи офісного друку або для створення альбомів, вітальних листівок і календарів. Скоріше за все, ви зможете надрукувати на ньому знімки високої якості, але для того, щоб дійсно справити враження, варто розглянути один із найкращих принтерів Canon для друку фотографій.
Canon imagePROGRAF PRO-300 — це економічний принтер формату А3+, що поєднує в собі вдосконалені функції професійного рівня, зокрема технологію пігментних чорнил, яка використовується в широкоформатних принтерах Canon. Це означає, що він забезпечує вражаючу якість друку кольорових і чорно-білих зображень на глянцевому, блискучому та матовому фотопапері, а також на папері для художнього друку.
Ви самі обираєте папір для свого портфоліо, але звичайний офісний папір не зможе продемонструвати ваші знімки в найкращому світлі. Ознайомтеся з нашим посібником із вибору найкращого паперу для фотодруку й обирайте носії відповідно до характеру та стилю фотозйомки. Подумайте також про найбільш ефективний спосіб презентації портфоліо — ви справите більш професійне враження, зібравши знімки в папку для презентацій, яку можна придбати в магазинах канцтоварів і художнього приладдя.
Знімки Марини переважно чорно-білі. «Це надає їм драматизму й відчуття позачасовості — фотографія може бути зроблена 40 чи 50 років тому, а може бути вчора, — пояснює Марина. — Чорно-білий колір ідеально підходить для створення настрою та атмосфери, яку я хочу передати у своїх роботах». Створення високоякісних монохромних відбитків — це ціле мистецтво, але незалежно від того, друкуєте ви знімки в чорно-білому або кольоровому варіанті, ви хочете бути впевненими, що те, що ви бачитимете на папері, буде відповідати тому, що ви бачите на екрані. Для цього варто запровадити робочий процес із керуванням кольором і відкалібрувати монітор.
Існує великий вибір програмного забезпечення, яке можна використовувати для друку. У разі з портфоліо краще нічого не ускладнювати й просто дозволити вашим знімкам виділятися. Не перестарайтеся зі складними макетами — розміщуйте по одній фотографії на сторінці, якщо немає дуже вагомих причин цього не робити — і уникайте фільтрів та спеціальних ефектів (якщо, звичайно, ви не прагнете продемонструвати свою майстерність у їх використанні).
Для професійної обробки та більшого контролю над процесом варто скористатися програмним забезпеченням і робочим рішенням, які використовують професіонали. Редагуйте та оптимізуйте фотографії для друку за допомогою програмного забезпечення для редагування, яка вам подобається, наприклад Adobe Photoshop*1 або Digital Photo Professional (DPP) від Canon. Щоб отримати найкращі результати від принтера, паперу та чорнил Canon, використовуйте програму Professional Print and Layout (PPL) від Canon, яка працює як окреме програмне забезпечення, так і як плагін для Photoshop або DPP.
Для стабільно високої точності передачі кольору PPL та інше програмне забезпечення можуть друкувати з використанням ICC-профілів, які дозволяють точно налаштувати настройки друку на сумісних принтерах відповідно до обраного вами паперу. Щоб мінімізувати витрати паперу та чорнила, PPL дозволяє створювати пробне зображення на екрані: коли монітор відкалібровано, ви можете точно побачити, як виглядатиме ваш відбиток. Ви також можете скористатися зручною функцією друку шаблонів PPL, яка дозволяє роздрукувати пробний відбиток на обраному вами папері, що містить набір мініатюр знімка, кожна з яких має різні настройки яскравості, колірного балансу та контрастності. Просто виберіть найкращий варіант і надрукуйте його в повному розмірі.
Друк не є загадковим мистецтвом чи чимось окремим від фотографії. «Процес створення фотографії — це творча подорож, від поїздки на місце зйомки, самої зйомки й до друку, — каже Марина. — Моя порада — вивчайте процес редагування, вивчайте процес друку — і взагалі весь творчий процес».
І найголовніше, що радить Марина:
«Не поспішайте. Спочатку створіть хорошу колекцію робіт, а з неї — портфоліо, яке відображатиме ваш власний стиль. Будьте дуже вимогливими й зосередьтеся на створенні вражень та емоцій».
- *Adobe та Photoshop — зареєстровані торговельні марки або торговельні марки компанії Adobe у США та/або в інших країнах.
Автор: Алекс Саммерсбі (Alex Summersby)
Подібна продукція
-
Професійні фотопринтери
imagePROGRAF PRO-300
Професійний настільний принтер imagePROGRAF, що забезпечує впевнений друк у форматі A3+ високої якості та підтримує простий робочий процес. -
Професійні фотопринтери
PIXMA PRO-200
Принтер PIXMA PRO-200, орієнтований на яскравий кольоровий друк фотографій, універсальність і зручність використання, є ідеальним вибором для ентузіастів фотографування та фотографів-початківців. -
Домашні принтери
PIXMA G640
PIXMA G640 — перший багатофункціональний принтер у лінійці PIXMA G із шістьма чорнильницями із чорнилом на основі барвників — поєднує в собі можливості для друку фотографій неперевершеної якості у великих обсягах за надзвичайно низьких витрат.
Схожі статті
Pro Tips for Professional Prints
From colour accuracy to choosing the right settings, in this piece we present the tips and techniques needed for successfully printing high quality photos, with advice from Canon’s Suhaib Hussain.
Створення професійного фотопортфоліо
Чотири галузеві професіонали діляться порадами щодо підготовки ідеального фотопортфоліо – від побудови сюжету до презентації робіт.
Найкращі принтери Canon для друку фотографій
Чи то плануєте ви демонструвати свої фотографії в рамці, в альбомі або на наклейці, ви можете знайти найкращий принтер, який задовольнить усі ваші творчі потреби.
7 ways to make money from wildlife photography
Wildlife photographers Marina Cano, Vladimir Medvedev and Radomir Jakubowski share how they earn money photographing nature.