Чи було вам колись цікаво, як це — бачити світ у чорному й білому кольорах? Саме цей стиль вибрала для себе лондонський сімейний фотограф і посланець Canon Хелен Бартлетт (Helen Bartlett). Хелен зробила чорно-білі знімки своїм фірмовим стилем від початку своєї кар’єри ще в 2003 році, працюючи з глибиною світла й тіні на обличчях і сценах перед нею.
Але під час локдаунів в Англії через COVID-19 Хелен змінила сімейне фотографування на експерименти з чорно-білими фотографіями природи під час прогулянок неподалік від своєї оселі в північному Лондоні. Вона ділиться результати своєї творчої праці — сумішшю прихованих текстур, листя з чудернацьким освітленням, павутиння в росі й виразних лісних силуетів, на своїй сторінці в Instagram на ім’я Off Duty. Більшість із цих знімків були зроблені на камеру Canon PowerShot G7 X Mark III.
Компактна камера допомогла Хелен розвинути свій стиль і заохотила її до експериментів з новими прийомами й методами. Вона пояснює, як еволюціонував її процес зйомки, і пропонує поради, що допоможуть вам робити власні неймовірні чорно-білі фотографії природи.
Гра зі світлом і тінню: чорно-білі фотографії природи
1. Знайдіть свіжий погляд
Перевагами компактної камери для фотографів є її розмір, універсальність і можливість легко та швидко ділитися фотографіями — але вона також може позбавити вас від тиску, пов’язаного з бажанням зробити ідеальний знімок.
«Мені завжди хотілося знайти щось посередині між телефоном і професійною камерою, тому що я не можу покласти до кишені свій Canon EOS-1D X Mark III, — пояснює Хелен. — Насправді моя робоча камера просто завелика для прогулянок у парку. І мене завжди дуже дратували знімки, зроблені на телефон, коли я відкривала їх на комп’ютері або намагалася надрукувати: мене геть не влаштовує їхня якість.
Я придбала модель Canon PowerShot G7 X Mark III під час локдауну й почала брати її із собою на щоденні прогулянки, щоб добре познайомитися з нею.
«Із нею я роблю більше знімків, бачу речі під іншим кутом і щось краще помічаю. Я навчилася трошки розслаблятися й менше хвилюватися — адже ці фотографії для мене, а не для клієнтів, тож навіть якщо вони не ідеальні, це не страшно. Тепер я просто не можу уявити собі життя без компактної камери».
Модель Canon PowerShot G7 X Mark III має великий сенсор типу 1.0, який наближає її до дзеркальної або бездзеркальної камери порівняно зі смартфоном.
2. Дізнайтеся якомога більше про світло
Якщо ви любите фотографувати природу в чорно-білому кольорі, Хелен радить дізнатися більше про світло. «Намагайтеся робити знімки кожного дня — як на прогулянці, так і вдома, — каже вона. — Можливо, там буде просто відбиття променів у склянці з водою на кухні, але кожного разу, коли ви це робите, ви розумієте щось нове».
Експерименти зі світлом створюють глибину й виразність під час чорно-білої зйомки, і варіантів насправді просто безліч. «Шукайте контрове світло — це чудово виглядає на чорно-білих знімках, і не бійтеся експериментувати з контрастом та експозицією, — радить Хелен. — Спочатку можна підняти експозицію і зробити дуже світлий знімок, а потім прикрутити її, і фотографії виходитимуть графічнішими й динамічнішими».
3. Фокусуйтеся на тому, що в кадрі
Чорно-білий стиль допомагає Хелен сфокусуватися на об’єкті в кадрі, усуваючи всі зайві кольори та елементи, і це ще одна чудова причина для того, щоб знімати міську природу без кольору.
«У камери швидка діафрагма з максимальним показником f/1,8 і вбудований модуль Wi-Fi, тож я можу просто надіслати фотографію собі на телефон та обробити її, — продовжує вона. — Мені не доводиться сідати за комп’ютер, якщо в мене вихідний».
Універсальний об’єктив, макрорежим і Wi-Fi — лише деякі з переваг, які стали Хелен в нагоді в моделі Canon PowerShot G7 X Mark III. «Розмір, вага і справжня гнучкість — все це просто фантастично, — говорить Хелен, яка фотографує в чорно-білому режимі, щоб "побачити" світло в монохромі. — Функція макро також неймовірна, коли знімаєш дерева, квіти й дику природу.
Весь мій світ монохромний, і мені це подобається, — зізнається Хелен. — На кольоровому знімку дуже часто головними є саме кольори, а от на чорно-білій фотографії головне — це об’єкт і тема: людина, будівля чи дерево. Коли гуляєш в парку, також позбавляєшся яскравих зайвих елементів на фоні. Мені завжди приваблював чорно-білий стиль — якщо б не це, в природі було б забагато зеленого!».
4. Експериментуйте з різними техніками
Компактна камера надихнула Хелен на експерименти з різними прийомами й на новий свіжий погляд на власний стиль. «Це був чудовий спосіб поекспериментувати, — каже вона. — Наприклад, я зазвичай не фотографую зі спалахом, але коли на Різдво був сніг, я зробила кілька знімків із вбудованим спалахом на Canon PowerShot G7 X Mark III.
Було цікаво спробувати різні кути, зйомку знизу й через траву — це все дуже просто завдяки екрану з нахилом на 180 градусів. Крім того, в моделі Canon PowerShot G7 X Mark III є режими авто (A), пріоритету діафрагми (Av) і повністю ручного керування (M), завдяки чому новачки зможуть навчатися та опановувати цю модель у простий і зручний спосіб. Тут також є режим P (запрограмований автоматичний) — щось посередині між автоматичним і ручним, інтелектуальний автоматичний режим, а також безліч творчих режимів і сцен, що допомагають початківцям робити чудові знімки навіть без заглиблення в технічні деталі».
Щоб дізнатися більше про можливості своєї камери та їхнє використання, завантажте програму Canon Photo Companion.
Стиль «фотографічних ескізів», що походить від митців, — це одна експериментальна техніка, що допомагає Хелен досліджувати природу. Вона створила відео на YouTube, присвячене цьому питанню, де розповіла про сильні сторони цього методу зйомки — швидшого, але також дуже розслабленого.
«Ідея фотографічних ескізів частково пішла від мого родича — митця, — пояснює Хелен. — Коли митець над чимось працює, він зазвичай робить багато ескізів — деталей, які, можливо, додасть на свою картину. Мій родич каже, що це як взяти олівець із собою на прогулянку. Мені здалося, що це має бути цікаво з точки зору фотографування.
Наприклад, можна знайти кілька нових чудових точок у парку, які потім можна було б включити до портретних фотосесій. Або ж поекспериментувати з прийомами, які я бачила в Instagram, як-то візерунки в бруді й на воді, щоб зрозуміти, як це працює та як це можна застосувати».
«Коли знімаєш у досить нудному парку, потрібне світло, яке оживило б фотографію, — продовжує Хелен. — Шукайте місця, це світло падає на краї об’єктів, надаючи їм форми й виразності. Спробуйте познімати на початку або наприкінці дня, коли світло вже м’якіше. Що більше ви експериментуєте, то більше бачите й то цікавішими виходять результати».
Із часом вас стиль еволюціонуватиме, і ви навіть можете розпочати власний проект, як серія фотографій Off Duty Хелен. «Ваші інтереси впливатимуть на те, що ви знімаєте, і з часом ви розпочнете бачити певні теми, — каже вона. — Але не думайте про це забагато: просто насолоджуйтеся».
Автор: Лорна Докерілл (Lorna Dockerill)
Пов’язана продукція
-
PowerShot G7 X Mark III
Камера, яка завжди підключена до мережі, створює чудові відео та фотографії, які сподобаються вашим послідовникам.
Схожі статті
Поради щодо чорно-білої фотографії
Дізнайтеся, як робити вражаючі чорно-білі фото: від весіль і пейзажів до спортивних подій та портретів.
Поради щодо фотографування природи від Munro Moonwalker
Саме так Алан Роуан використовує Canon PowerShot SX740 HS LITE EDITION, щоб робити відмінні знімки — від насичених кольором макрознімків до знімків туманних вершин гір.
Чорно-білі фотографії, зроблені з тривалою експозицією
Дізнайтеся, як Стівен МакНеллі робить містичні чорно-білі фотографії з тривалою експозицією.
Зйомка навколишнього світу в монохромному режимі
Фотограф-дальтонік Кріс Уорд пояснює, як створювати знімки з акцентом на найдрібніші деталі.