Подорожі іспанської інфлюенсерки й фотографа Діани Міллос почалися з музичних фестивалів і концертів. Це запалило в ній любов до пригод, яка швидко переросла в кар’єру професійного тревел-фотографа таісяґ блогерки, кількість підписників в Instagram якої вже перевалила за 140 тисяч.
Тут Діана, яка нещодавно відвідала Кубу та Іспанію, поділилася 10 найкращими порадами з туристичного фотографування, які допомагають їй робити приголомшливі знімки під час дослідження нових місць.
10 найкращих порад і хитрощів щодо туристичної фотографії
10 порад із туристичного фотографування
- Дослідіть пункт свого призначення
- Візьміть спеціальну камеру, яка вас не обтяжуватиме
- Вибирайте об’єктиви, враховуючи свої потреби
- Рано вставайте
- Приходьте до улюблених місць кілька разів протягом дня
- Використовуйте програму Canon Camera Connect
- Знімайте відео й робіть фото
- Робіть фотографії з різних ракурсів
- Зробіть непомітне помітним, використовуючи макро- та ширококутні об’єктиви
- Експериментуйте в умовах слабкого освітлення і вночі
Порада 1. Дослідіть пункт свого призначення
«На мою думку, планування заздалегідь — це безумовно важливий аспект туристичної фотографії, — каже Діана. — Визначившись із пунктом призначення, я починаю досліджувати цікаві місця в Інтернеті, через соціальні мережі, блоги та Pinterest.
Я шукаю місця, які мене надихають, тому я добре знаю, куди я хочу піти і як я збираюся туди дістатися. Завдяки такому підходу я маю приблизний план для своїх фотографій, але після прибуття я шукаю різні ракурси, яких я ще не бачила в Інтернеті. Це робить процес більш творчим і дозволяє зробити фотографії оригінальними та унікальними».
Порада 2. Візьміть спеціальну камеру, яка вас не обтяжуватиме
«Мені дуже подобається камера EOS R10 від Canon, — із захопленням розповідає Діана. — Вона просто створена для туристичної фотографії та зйомок протягом дня, бо вона дуже компактна й легка. Вона легко поміщається в чохол для фотоапарата розміром із жіночу сумочку, навіть з одним або двома додатковими об’єктивами, — маленька, але потужна камера, яка дає бездоганну якість зображень. Мені також дуже подобається можливість попереднього перегляду параметрів яскравості, контрастності та кольору в EVF, завдяки чому я знаю, як виглядатиме готове фото».
Якщо ви новачок у фотографії, але шукаєте надійну камеру системи EOS R початкового рівня, щоб ідеально закарбовувати спогади під час наступної пригоди, зверніть увагу на Canon EOS R100: вона досить мала, щоб поміститися в сумку, але з нею можна як робити фотографії, так і знімати відео високої якості саме тоді, коли потрібно.
Якщо ви віддаєте перевагу повнокадровим камерам, які забезпечують чудову якість зображення навіть в умовах дуже слабкого освітлення, а також мають можливість зменшення глибини різкості під час використання тієї ж фокусної відстані, компактна й легка EOS RP від Canon стане відмінним супутником під час подорожей.
А для тих, хто віддає перевагу компактним камерам, слід звернути увагу на PowerShot G7 X Mark III з фіксованим об’єктивом, яка має потужний діапазон масштабування, а також дозволяє знімати відео у форматі 4K та робити фото за допомогою 20,1-мегапіксельного сенсора.
Порада 3. Вибирайте об’єктиви, враховуючи свої потреби
«Якщо я знімаю від світанку до сутінків, мені не хочеться носити із собою важку сумку з обладнанням, тому я намагаюся брати лише необхідний мінімум додаткових об’єктивів», — каже Діана.
До переліку об’єктивів для EOS R10 від Canon, які чудово підходять для подорожей, можна віднести об’єктив RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM, який має особливо компактну розкладну конструкцію й важить лише 130 г. Для збільшення діапазону масштабування підійде об’єктив RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM, який дає змогу миттєво підлаштуватися майже до будь-яких умов зйомки без використання додаткового об’єктива.
Камери Canon системи EOS R можуть похизуватися можливістю використання об’єктивів, сумісних із повнокадровою камерою, на корпусах формату APS-C і навпаки. Наприклад, з об’єктивом RF 35mm F1.8 IS MACRO IS STM на камері EOS R10 ви отримаєте те саме поле зору, що й з об’єктивом на 56 мм на повнокадровій камері, наприклад EOS RP. Аналогічно, якщо ви бажаєте скористатися перевагами розміру та портативності, ви можете використовувати об’єктиви RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM і RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM з камерою EOS RP, але в такому разі зображення вийде обрізаним.
Об’єктив RF 50mm F1.8 STM від Canon — ще один чудовий варіант для камер EOS R10 або EOS RP, який стане в пригоді під час для подорожей. До найпопулярніших варіантів із масштабуванням належать легкий об’єктив Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM і телеоб’єктив RF 100-400mm F5.6-8 IS USM, який має потужне охоплення, але водночас є дуже компактним.
Порада 4. Рано вставайте
«У туристичних місцях завжди багато людей навіть до обіду, — каже Діана. — Я прокидаюся дуже рано, щоб випередити натовп. Так мені вдається знімати сцени без людей, а іноді лише з однією людиною, щоб зробити знімки більш цікавими. Вишенькою на торті стане прекрасне освітлення на сході сонця. Саме тому схід сонця — мій улюблений час для зйомок».
Часто його називають «золотою годиною» — протягом однієї години після сходу і за годину до заходу сонце знаходиться низько в небі, відливаючи золотим сяйвом, яке може зробити туристичні фотографії дійсно чарівними. Діана завжди знімає у форматі RAW, тому вона може точно налаштувати баланс білого та експозицію, щоб покращити передачу кольорів, світла й тіней під час редагування знімків у програмі для обробки зображень, як-от Digital Photo Professional від Canon.
Порада 5. Приходьте до улюблених місць кілька разів протягом дня
«Я люблю знімати на сході сонця, але, на мою думку, також важливо відвідувати прекрасні локації в інший час дня, — радить Діана. — Багатолюдні сцени — також чудовий об’єкт для туристичної фотографії, оскільки вони здатні відобразити культуру та настрій місця. Тіні й світло, а також сонячне світло в сцені кардинально змінюються протягом дня».
Не забувайте, що сонце не завмирає нерухомо, тому якщо, наприклад, визначні пам’ятки та будівлі, які ви обрали своїми об’єктами, знаходяться в тіні вранці, можливо, варто повернутися вдень, коли зміниться освітлення.
Порада 6. Використовуйте програму Canon Camera Connect
«Мій улюблений прийом туристичної фотографії — шукати в сценах симетрію, чіткі, акуратні лінії, які створюють сміливі форми, — пояснює Діана. — Мені також подобається бути об’єктом власних фотографій, тому я завжди беру штатив, на який встановлюю камеру, перш ніж зайти в кадр».
Програма Canon Camera Connect дозволяє за допомогою телефону керувати камерою, а також дистанційно змінювати будь-які налаштування. Ви також можете попередньо переглянути зображення та налаштувати автофокус, залишаючись у кадрі.
Порада 7. Знімайте відео й робіть фото
«У соціальних мережах постійно збільшується популярність контенту у відеоформаті, тому для мене важливо знімати і відео, і фото, — каже Діана. — Зазвичай я знімаю багато коротких відео з різних місць, щоб їх можна було об’єднати й створити відео, завдяки якому глядачі отримають уявлення про місце. Для відео я завжди використовую максимальні налаштування якості камери, і це дає мені найбільшу свободу для редагування».
Для цього відмінно підходить камера EOS R10 від Canon з можливостями зйомки у форматі 4K 60p, 4K 30p з надлишковою вибіркою на основі даних 6K і форматі високоякісного Full HD із кадровою частотою 120p. Це дозволяє створювати відео з ефектом сповільненого руху, за що Діана й любить цю камеру.
Якщо ви хочете, щоб підписники були в курсі ваших подорожей, тоді Canon PowerShot V10 саме та універсальна кишенькова камера, яка підійде для вашої наступної подорожі. Вона створена для ведення відеоблогів, і з нею ви можете знімати відео у форматі 4K UHD на ходу, накладати художні фільтри й додавати ефекти згладжування, не відволікаючись від зйомки.
Порада 8. Робіть фотографії з різних ракурсів
«Під час зйомки визначних пам’яток та місць, може бути важко зробити кадри унікальними. Я завжди шукаю незвичайні ракурси, які дозволять поглянути на сцену під іншим кутом, — каже Діана. — Зйомка з низу майже на рівні землі або з висоти може стати величезною перевагою, а з екраном зі змінним кутом нахилу стане зовсім простим завданням. Для збільшення висоти я ставлю камеру на штатив і використовую його як жердину, щоб тримати камеру високо над головою й мати можливість переглядати знімок на задньому екрані. Це корисно, коли потрібно знімати над головами людей у натовпі або навіть через паркани чи стіни».
Порада 9. Зробіть непомітне помітним, використовуючи макро- та ширококутні об’єктиви
«На туристичних фотографіях можна побачити різні сцени — від диких пейзажів до масштабних архітектурних інтер’єрів. І для того, й для іншого мені подобається використовувати ширококутний об’єктив», — каже Діана.
Якщо ви хочете розширити свої горизонти та передавати на знімках енергію вулиць, якими гуляєте, не беручи при цьому із собою важке обладнання, тоді Canon RF 28mm F2.8 STM із тонкою конструкцією типу «млинець» стане для вас ідеальним вибором. Завдяки швидкій діафрагмі f/2,8 ви можете знімати як днем, так і вночі, і ваші об’єкти зйомки точно виділятимуться з поміж інших.
Об’єктив EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM від Canon забезпечує надширокі кути огляду. До того ж з адаптером кріплення EF-EOS R цей об’єктив можна використовувати на камері EOS R10. Для повнокадрових камер EOS RP або EOS R6 ідеально підходить об’єктив RF 16mm F2.8 STM з діафрагмою f/2.8, яка забезпечує швидку витримку навіть в умовах слабкого освітлення. Цей об’єктив також має мінімальну відстань фокусування всього 13 см, що дозволяє підійти ближче до об’єкта зйомки, виділити кожну прекрасну деталь, водночас зберігаючи деталізацію кадру.
Макрооб’єктив, наприклад, RF 35mm F1.8 MACRO IS STM, також ідеально підходить для зйомки деталей, забезпечуючи більше збільшення в порівнянні зі стандартним об’єктивом, здатне оживити навіть найдрібніші елементи. Цей об’єктив має діафрагму з максимальною яскравістю, що дозволяє робити знімки з ідеальною експозицією, а також 5-ступеневий стабілізатор зображення, який гарантує чіткість зображення під час зйомки з рук.
Порада 10. Експериментуйте в умовах слабкого освітлення й вночі
«Одразу після заходу сонця або вранці незадовго до сходу, настає "синя година". Мені подобаються холодні кольори, які створює світло, а також глибокий блакитний колір неба, — каже Діана. — Це надає міським пейзажам зовсім іншого вигляду, тому це ще один спосіб створення унікальних зображень. Навіть пізно ввечері можна знайти для зйомки яскраво освітлені сцени. Найголовніше — насолоджуватися пригодами та отримувати задоволення».
Шукаєте натхнення для наступної подорожі? Оцініть ці приховані локації.
Автор: Метью Річардс (Matthew Richards)