Для зйомки пласких знімків згори фуд-фотографи часто вибирають об’єктив на 35 мм, оскільки він досить широкий, щоб захопити в кадрі такі реквізити, як кухонні прилади й інгредієнти для відповідної страви. Знято на камеру Canon EOS RP з об’єктивом RF 35mm F1.8 Macro IS STM з витримкою 1/125 с, діафрагмою f/2,5 та ISO 800. © Наташа Аліпур-Фарідані (Natasha Alipour-Faridani)
Фотографування їжі — це чудовий спосіб познайомитися з можливостями камери Canon, і не лише тому, що наприкінці фотосесії її об’єкти можна з’їсти. Виберіть ідеальні інгредієнти для фотографії, налаштуйте світло та інші параметри — і ви побачите, що здатні роботи фуд-знімки, що викликають апетит.
Але для максимально ефективного фотографування знадобляться певні технічні компоненти й приладдя. Наприклад, під час фотографування їжі зверху в пласкому форматі за слабкого освітлення або для створення кадрів дуже крупним планом можна скористатися штативом, хоча в таких ситуаціях вам також стануть у нагоді об’єктиви Canon із функцією стабілізації зображення. Отримайте більше можливостей для творчості та робіть фотографії їжі професійної якості за допомогою спалаху Canon Speedlite або іншого штучного освітлення з вашого комплекту.
Значно покращити знімки їжі допомагають удосконалені об’єктиви. Багато з них дозволяють фокусуватися на дуже близькій відстані й відтворити дрібні деталі, але лише справжній макрооб’єктив забезпечує збільшення принаймні x1. Це означає, що об’єкт потрапить на сенсор у масштабі 1:1 (у натуральному розмірі), коли на об’єктиві встановлено мінімальну фокусну відстань.
Макрооб’єктив ідеально підходить для розкриття прихованих текстур, чудернацьких візерунків і ледь помітної структури їжі, які в іншому випадку можуть залишитися непоміченими, але це ще не все, на що здатна фуд-фотографія. Давайте розглянемо найкращі об’єктиви для камер Canon EOS.