Найкращі об’єктиви початкового рівня для фотографування дикої природи

Відкрийте для себе найкращі та найбільш ефективні з точки зору вартості об’єктиви для отримання неймовірних знімків дикої природи, що ідеально підходять для камер Canon EOS R, включно з EOS R7 та EOS R10.
Іспанська рись сидить на великому камені та дивиться прямо в камеру.

Для створення цікавих знімків диких тварин і птахів у природних умовах їхнього мешкання потрібно розуміти їхню поведінку, мати навички роботи «в полі», терпіння й наполегливість. Але навіть із усім цим вам не обійтися без телеоб’єктива.

Добра новина в тому, що вам не доведеться купувати дорогий професійний об’єктив, щоб розпочати фотополювання. Існує безліч легких і високопродуктивних об’єктивів для зйомки дикої природи, серед яких об’єктиви зі змінною та фіксованою фокусною відстанню для бездзеркальних камер EOS R, включно з Canon EOS R7 та EOS R10.

Дятел сидить на гілці в оточенні високої трави та зеленого листя.

Об’єктиви зі змінною фокусною відстанню надають більше можливостей для кадрування, дозволяючи знімати як загальні плани тварин у їхньому природному оточенні, так і робити портретні кадри крупним планом, що підкреслюють конкретні риси. Знято на Canon EOS R6 з об’єктивом Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM із фокусною відстанню 400 мм, витримкою 1/50 с, діафрагмою f/8 та ISO 800.

Знімок крупним планом барвистого папуги з зеленим оперенням на голові, зелено-блакитними крилами та яскраво-помаранчевим пір’ям на тілі.

Телеоб’єктиви дозволяють робити деталізовані знімки тварин, до яких ви не можете наблизитися через те, що вони небезпечні, або ж через те, що просто не хочете їх турбувати. Знято на камеру Canon EOS R6 з об’єктивом Canon RF 600mm F11 IS STM з витримкою 1/350 с, діафрагмою f/11 та ISO 1600.

Чи потрібен вам телеоб’єктив для фотополювання?

Не завжди. Іноді для фотографування диких тварин у їхньому природному середовищі достатньо ширококутного об’єктива (зазвичай йдеться про фокусну довжину 35 мм або менше), але для цього вам доведеться до них наблизитися. Якщо ж вам потрібні знімки тварин крупним планом, зазвичай вам знадобиться телеоб’єктив (фокусна довжина від 85 мм) або супертелеоб’єктив (від 300 мм). У таких об’єктивів вужче поле огляду — ви бачитимете лише частку простору перед собою, завдяки чому тварини й птахи на відстані мають більший розмір у кадрі.

Чи потрібен для фотографування дикої природи об’єктив зі змінною чи фіксованою фокусною відстанню?

Об’єктиви зі змінною фокусною відстанню (варіооб’єктиви) універсальніші й дозволяють змінювати композицію кадру без зміни положення й необхідності переривати зйомку, щоб установити інший об’єктив. Об’єктиви із фіксованою фокусною відстанню мають лише один варіант відстані, але зазвичай легші за вагою, ніж еквівалентні варіооб’єктиви. Із ними ви також можете отримати більшу фокусну відстань, завдяки чому зможете фотографувати тварин, до яких не можете наблизитися фізично або коли відстані варіооб’єктива недостатньо.

Канадська казарка, що плаває на тихій воді.

Новаторська система EOS R забезпечує застосування інноваційних і легких конструкцій об’єктивів, таких як Canon RF 800mm F11 IS STM, який важить 1260 г і має розмір лише 281,8 мм у розкладеному вигляді, завдяки чому його зручно носити із собою. Знято на камеру Canon EOS RP з об’єктивом Canon RF 800mm F11 IS STM з витримкою 1/500 с, діафрагмою f/11 та ISO 1250. © Ben Hall (Бен Голл)

Руки тримають камеру Canon EOS R7 із установленим об’єктивом зі змінною фокусною відстанню.

Варіооб’єктив дає можливість змінити композицію знімку, щоб знімати, коли часу на заміну об’єктива немає.

Які варіанти фокусної відстані краще за все підходять для фотографування тварин і птахів?

Птахи зазвичай менші, і до них складніше наблизитися, ніж до інших диких тварин, тому для їхнього фотографування вам зазвичай знадобиться більша фокусна відстань. У той час як для фотографування великого ссавця буде достатньо об’єктива із фокусною відстанню 300 або 400 мм, для деяких птахів вам знадобляться 500, 600 або навіть 800 мм.

Але тут допомогти може розмір сенсора камери. Сенсори бездзеркальних камер типу APS-C, як-от EOS R7 та EOS R10, менші, ніж повнокадрові сенсори інших камер лінійки EOS R, наприклад EOS R6. Тож вони обтинають зображення з об’єктива, через що об’єкт займає більшу частину кадру. Коефіцієнт обрізання 1,6 збільшує кут охоплення об’єктива, тому, наприклад, об’єктив RF 50mm F1.8 STM на камері APS-C дає таке ж поле зору, як 80-міліметровий об’єктив на повнокадровій камері, а стандартний 100-міліметровий об’єктив — таке ж поле зору, що й 160-міліметровий об’єктив на повнокадровій камері. Ви можете скористатися тими ж перевагами, використовуючи об’єктиви EF на камері EOS R7 чи EOS R10 із будь-яким адаптером кріплення EF-EOS R

Людина робить фотографію крупним планом на камеру Canon EOS R10 та об’єктив RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM.

Автофокус камери Canon EOS R10 продовжує працювати майже в повній темряві, до значення експозиції –4 EV 1 . Автофокус камери EOS R7 працює за ще нижчих значень до –5 EV 1 .

Як технології об’єктивів і камер можуть допомогти вам робити кращі фотографії дикої природи?

Об’єктиви з більшою фокусною відстанню складніше тримати без тремтіння, але вбудований оптичний стабілізатор зображення (IS) допомагає усунути розмиття через цей ефект. Камери EOS R7 та Canon EOS R6 також оснащені системою внутрішньої стабілізації зображення, яка забезпечує стабілізацію до 7 ступенів за використання із сумісним об’єктивом.

Але розмиття — це не завжди погано, як пояснює професійний фотограф дикої природи Бен Холл (Ben Hall) у своєму відео про творчий підхід до абстрактного фотополювання (нижче)2.

Потужний двигун фокусування дозволить вам відстежувати тварин, що швидко рухаються, і тихіший у роботі, тому не буде їх лякати. Кріплення RF на камерах EOS R забезпечує надшвидке підключення камери до об’єктиву для надшвидкого й надійного фокусування. Камери Canon EOS R7, EOS R10 та EOS R6 також максимально використовують властиву об’єктиву швидкість автофокусування і оснащені процесором на базі алгоритмів штучного інтелекту з технологією глибокого навчання для розпізнавання та відстеження тварин і птахів із неймовірною швидкістю та ефективністю. Щоб гарантовано зробити кадр під час динамічної зйомки дикої природи, краще за все зробити серію знімків, а камери EOS R7 та EOS R10 забезпечують неймовірну швидкість до 30 та 23 кадр/с відповідно3, і все це з АФ із відстеженням.

Більша максимальна діафрагма (менше число f) означає, що об’єктив здатний впустити в камеру більше світла, що допомагає під час фотографування швидких тварин за слабкого освітлення. За цих умов найкраще знімають повнокадрові бездзеркальні камери, як-от EOS R6.

Нарешті, слід враховувати розмір і вагу об’єктива, оскільки носити із собою компактний та легкий об’єктив зручніше. Наприклад, об’єктив RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM вагою 300 г, але з потужним діапазоном масштабування 28,8–240 мм, дозволить вам максимально використати можливості для зйомки дикої природи.

Які об’єктиви Canon краще за все підходять для фотографування дикої природи?

Ось кілька простих і зручних об’єктивів із фіксованою та змінною фокусною відстанню, що дозволяють роботи якісні знімки диких тварин і птахів.

Найкращий компактний RF-об’єктив початкового рівня для фотографування дикої природи: Canon RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM

Фото камери Canon EOS R7 з об’єктивом RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM на великому камені.

Ефективний діапазон масштабування 28,8–240 мм об’єктива Canon RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM дає змогу зменшити масштаб, щоб охопити всю картину, що ідеально підходить для зйомки дикої природи на тлі неймовірних пейзажів, або збільшити, щоб показати найдрібніші деталі.

Canon RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM — один із перших об’єктивів, розроблених спеціально для камер APS-C EOS R, як-от EOS R7 та EOS R10. Він має потужний 8,33-кратний діапазон збільшення, який дозволить знімати як із широким кутом огляду, так і в режимі телеоб’єктива, Це може надати незаперечну перевагу, якщо ви знімаєте в запилених середовищах або якщо вам потрібно швидко реагувати на різні ситуації під час зйомки дикої природи, щоб не пропустити кадр, коли об’єктив замінюється.

Завдяки коефіцієнту обрізання 1,6 на цих камерах об’єктив має ефективний діапазон збільшення, який є майже аналогічним діапазону 28,8–240 мм на повнокадровій камері, але при цьому він порівняно компактний і легкий, адже його вага лише 300 г.

Найкращий RF-об’єктив зі змінною фокусною відстанню початкового рівня для фотографування дикої природи: Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM

Олень із розкидистими рогами, що стоїть на галявині в лісі, повернутий до камери.

Подвоєння фокусної відстані — наприклад, від 200 до 400 мм — робить тварин і птахів удвічі більшими на фотографії, дозволяючи знімати об’єкти, на яких установлено фокус, максимально реалістично. Знято на камеру Canon EOS RP з об’єктивом Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM з фокусною відстанню 400 мм, витримкою 1/40 с, діафрагмою f/8 та ISO 800. © Бен Хол (Ben Hall)

Олень із маленькими ріжками стоїть у папоротті в зеленому лісі.

Вузький кут огляду, який пропонують телеоб’єктиви, полегшує вибір ідеального м’якого фону для знімання тварин. Знято на Canon EOS RP з об’єктивом Canon RF 100-400MM F5.6-8 IS USM з фокусною відстанню 373 мм, витримкою 1/50 с, діафрагмою f/8 та ISO 1250. © Бен Хол (Ben Hall)

Об’єктиви Canon RF для камер EOS R підтримують низку інноваційних рішень, і Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM не є винятком. Він легший за Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM, але має більшу досяжність, яку можна додатково підвищити за допомогою подовжувачів RF. Його перевага — 5,5-ступеневий стабілізатор зображення для створення різкіших знімків із рук, що підтримує збільшення до 6 ступенів за використання камер, обладнаних системою IBIS, як-от EOS R6 та EOS R7. У ньому застосовано технологію фокусування Nano USM для забезпечення надшвидкого й майже безшумного автофокусу, щоб не лякати тварин, коли ви до них наближатиметеся. Цей об’єктив має збільшений ефективний діапазон масштабування 160–640 мм у разі використання з камерами EOS R7 та EOS R10.

Найкращі супер-телеоб’єктиви RF початкового рівня для фотографування дикої природи: Canon RF 800mm F11 IS STM та Canon RF 600mm F11 IS STM

Заєць у полі, фон розмитий, у сонячному світлі видно, як на одному вусі просвічуються вени.

Потужній зум телеоб’єктива, такого як RF 800mm F11 IS STM, дає можливість фотографувати полохливих тварин, не турбуючи їх. Знято на камеру Canon EOS RP з об’єктивом Canon RF 800mm F11 IS STM з витримкою 1/100 с, діафрагмою f/11 та ISO 500. © Ben Hall (Бен Голл)

Насторожений лемур на скелі з отворами у скелі за ним.

Телеоб’єктиви з меншою максимальною діафрагмою, наприклад f/5,6 та f/11, легше переносити, і вони доступніші за ціною, ніж об’єктиви з великими максимальними діафрагмами (менше діафрагмове число). Знято на Canon EOS R6 з об’єктивом Canon RF 600mm F11 IS STM із витримкою 1/1400 с, діафрагмою f/11 та ISO 1600.

Модель RF 800mm F11 IS STM дозволяє робити знімки крупним планом будь-яких диких тварин — як великих копитних, так і птахів у своєму садочку. Подовжувачі Canon Extender RF 1.4x та Canon Extender RF 2x додатково збільшують досяжність цього об’єктива (до 1600 мм із RF 2x). Камери EOS R здатні фокусуватися автоматично навіть за такої вражаючої фокусної довжини. Установіть цей об’єктив на камеру Canon EOS R7 або EOS R10, і завдяки коефіцієнту обрізання ви отримаєте потужну ефективну фокусну відстань 1280 мм без зменшення діафрагми через використанням подовжувачів 1.4x або 2x.

Для об’єктива з такою великою досяжністю модель RF 800mm F11 IS STM є на диво компактною та легкою, а також має 4-ступеневий оптичний стабілізатор зображення, що допомагає робити різкіші фото й відео.

У той час як об’єктив Canon RF 800mm F11 IS STM краще підходить для фотографування птахів, RF 600mm F11 IS STM є універсальнішим супертелеоб’єктивом, що підійде для зйомки як птахів, так і тварин. Його набір функцій аналогічний моделі RF 800mm, включаючи безпелюсткову діафрагму f/11 для приємного фонового розмиття та двигун STM для майже безшумного автофокусування, і він підтримує подовжувачі Canon Extender RF 1.4x (що забезпечує фокусну довжину 840 мм) та Canon Extender RF 2x (із результуючою довжиною 1200 мм). На камерах EOS R7 та EOS R10 ефективна фокусна відстань становить 960 мм без подовжувача. Крім того, у складеному вигляді довжина цієї моделі не перевищує 20 мм, завдяки чому вона є універсальним супертелефотооб’єктивом, який можна взяти будь-куди.

Найкращий EF-об’єктив початкового рівня для фотографування дикої природи: Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM

Качка, сфотографована на рівні води, і краплі води капають із її дзьоба.

Універсальний об’єктив Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM сумісний із повнокадровими та дзеркальними камерами APS-C EOS, а також може використовуватися в системах EOS R та камерах серії EOS M через адаптери. Знято на Canon EOS 850D з об’єктивом Canon EF 70-300mm IS f/4-5.6 IS II USM з фокусною відстанню 267 мм (еквівалентний діапазон плівки 35 мм — 427 мм), витримкою 1/320 с, діафрагмою f/5,6 та ISO 640. © Бен Хол (Ben Hall)

Це варіооб’єктив з великою фокусною довжиною в діапазоні від 70 до 300 мм, який є класичною моделлю для нових фотографів дикої природи й підтримує гнучкі варіанти кадрування для зйомки крупніших тварин. Для ще більшого наближення установіть Canon EF 70-300 IS f/4-5.6 IS II USM на камеру Canon EOS R10 або EOS R7 за допомогою адаптера кріплення Canon EF-EOS R, і ви отримаєте ефективний діапазон масштабування 112–480 мм.

Цей об’єктив, що важить лише 710 г і складається до 14,55 мм, є дуже зручним для подорожей, а його 4-ступеневий стабілізатор зображення допомагає зменшувати розмиття від тремтіння камери й робити чіткіші знімки.

Найкращий об’єктив серії EF-S початкового рівня для фотографування дикої природи: Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM

Два лебеді плавають на тихій воді.

Універсальний об’єктив EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM є легким та компактним, що дозволяє наблизитися до тварин на відстані та знімати плавно й тихо, щоб не заважати об’єктам зйомки. Знято на Canon EOS 850D з об’єктивом Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM із фокусною відстанню 200 мм (еквівалентний діапазон плівки 35 мм — 320 мм), витримкою 1/4000 с, діафрагмою f/5,6 та ISO 800. © Бен Хол (Ben Hall)

Цей телефотооб’єктив чудово доповнює собою стандартну комплектну модель 18–55 мм. Призначений для цифрових камер EOS із сенсорами APS-C, як-от Canon EOS 90D і EOS 850D, об’єктив EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM створює знімки з полем огляду, еквівалентним до об’єктивів 88–400 мм на повнокадровій камері. Він малий, легкий і зручний, і його можна взяти із собою на прогулянку в зоопарк чи парк живої природи або навіть у подорож за місто.

Інші об’єктиви для фотополювання

Хоча для фотографування дикої природи зазвичай застосовуються саме телефотооб’єктиви, також існує безліч інших моделей, що дозволяють проявити творчий підхід під час зйомки тварин і птахів.

Макрооб’єктиви, як-от Canon RF 100mm F2.8L MACRO IS USM та Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM, ідеально підходять для зйомки комах та інших крихітних істот. Хоча Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM не є спеціалізованим макрооб’єктивом, він має вражаючу функцію макрозбільшення майже вдвічі. Об’єктиви серії EF та EF-S повністю сумісні з камерами EOS R7 та EOS R10 із використанням адаптера кріплення Canon EF-EOS R. Об’єктиви EF-S також можна використовувати через адаптер на повнокадрових камерах лінійки EOS R, як-от EOS RP та EOS R6, якщо ви хочете використовувати коефіцієнт обрізання x1,6.

Ширококутні об’єктиви, як-от Canon RF 14-35mm F4L IS USM, і надширококутні моделі Canon RF 16mm F2.8 STM також добре підходять для фотографування природного середовища тварини або зграї птахів чи навіть для зйомки в стилі відеоблога, де ви розповідаєте про природу у вас за спиною.

Автори: Маркус Хокінс (Marcus Hawkins) і Метью Річардс (Matthew Richards)

1 Під час фотозйомки з об’єктивом із діафрагмою f/1,2 центральна точка автофокусування, покадрове автофокусування, за 23 °C (73 °F), ISO 100. За виключенням об’єктивів RF з покриттям для згладжування розфокусування.

2 Відео доступне лише англійською мовою.

3 Швидкість серійної зйомки може змінюватися залежно від різних умов (детальніше див. технічні характеристики).

Пов’язана продукція

  • RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM

    Об’єктив APS-C серії EOS R, кут огляду якого варіюється від широкого кута до кута огляду, як у телеоб’єктивів, ідеально підходить для зйомки подорожей, дикої природи, спорту та сцен із життя.
  • RF 600mm F11 IS STM

    Компактний та легкий революційний супертелеоб’єктив, що ідеально підходить для тих, хто фотографує в умовах дикої природи, сафарі або під час подорожей потягами.
  • RF 800mm F11 IS STM

    Компактний, легкий і потужний супер-телеоб’єктив, орієнтований, перш за все, на ентузіастів, які фотографують дику природу й прагнуть до максимального охоплення під час зйомки.
  • RF 100-400mm F5.6-8 IS USM

    Універсальний, компактний і легкий об’єктив RF 100-400 мм з 5,5-ступеневим стабілізатором зображення для зйомки дикої природи й динамічних сюжетів без зайвих зусиль.
  • RF 35mm F1.8 MACRO IS STM

    Макрооб’єктив із фокусом 35 мм і швидкою діафрагмою f/1,8 для створення ширококутних знімків, фотографування на коротких відстанях і гібридної стабілізації зображення.
  • EOS R7

    Досліджуйте дику природу з камерою, яка поєднує неймовірну швидкість і якість зображення в портативному корпусі формату APS-C, призначеному для майбутнього.

Схожі статті

Фотографування птахів за допомогою об’єктива RF 200-800mm F6.3-9 IS USM

Професійний фотограф і фотограф-любитель об’єднали сили, щоб протестувати об’єктив RF 200-800mm F6.3-9 IS USM у польових умовах.

Поради зі зйомки дикої природи

Поради й прийоми, що дозволяють вивести фотографування дикої природи на новий рівень та отримати максимальну віддачу від камери та об’єктивів Canon.

Поради з фотографування дикої природи

Професіонал Дені Коннор ділиться з фотографами-початківцями дикої природи найкращими порадами для успіху в цій галузі.

Зазирніть у світ комах

Підглянете за прихованим життям крихітних істот із порадами від експерта П’єра Анке (Pierre Anquet).