Міста мають свій дух і магію. Мешканці міста, його будівлі, річки та різноманітні вулиці надають безмежні можливості для фотографій. Тому швидше беріть у руки камеру, виходьте на вулицю та відкривайте для себе місто навколо! Ми підготували кілька найкорисніших порад, що допоможуть вам зробити знімки, якими ви будете пишатися. Читайте далі й дізнайтеся, як поліпшити композицію, упоратися з недостатньою освітленістю та розповісти історію свого міста.
Кращі поради для міської та урбаністичної фотографії
1. Комплект для міської фотографії
Хоча для міської зйомки можна використовувати будь-яку камеру Canon, найбільш універсальними є камери зі змінними об’єктивами. Менший розмір також часто має свої переваги, адже непомітність допомагає робити найцікавіші знімки міського життя, коли люди займаються своїми справами. Бездзеркальні камери Canon серії EOS M, як-от EOS M50 Mark II, особливо компактні й непомітні.
Багато фотографів віддають перевагу 35-міліметровим об’єктивам із фіксованим фокусом за їхній невеликий розмір і малу вагу, а також поле зору, яке є досить широким для того, щоб вмістити в кадр багато об’єктів, але при цьому майже не утворює бочкоподібних викривлень порівняно з надширококутними об’єктивами. Мініатюрний об’єктив Canon EF-M 22mm f/2 STM типу «млинець» є абсолютно ідеальним зі своєю ефективною (еквівалентною для повнокадрових камер) фокусною довжиною 35,2 м. Canon EF-M 32mm f/1.4 STM забезпечує більш звичну перспективу, а його швидка діафрагма чудово підходить для виділення об’єктів на розмитому фоні. Якщо вам потрібна універсальність, зверніть увагу на Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM — ширококутний об'єктив із вбудованими функціями макрозйомки. Але йдеться не лише про об’єктиви з фіксованою фокусною відстанню: компактний ширококутний варіооб’єктив Canon EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM також може похвалитися своєю універсальністю.
Для користувачів цифрових дзеркальних камер легка модель Canon EOS 250D обладнана шарнірним екраном із змінним кутом нахилу, що ідеально підходить для зйомки з незвичайних і захоплюючих ракурсів. Він також є в більшості інших сучасних камер Canon включно з більш просунутою, але відносно компактною моделлю Canon EOS 850D, яка краще підходить для фотографів-ентузіастів. До числа ідеальних для міської зйомки об’єктивів у цифрових дзеркальних фотокамерах із сенсором APS-C належать супертонкий об’єктив-«млинець» Canon EF-S 24mm f/2.8 STM із фіксованою фокусною відстанню та мініатюрний надширококутний варіооб’єктив Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM — вони обидва чудово вміщують у кадр навіть найбільші будівлі.
У разі переходу на полнокадрову дзеркальну фотокамеру, таку як Canon EOS 6D Mark II, найкраще для зйомки міських пейзажів з рук вночі підійде об’єктив Canon EF 35mm f/2 IS USM. 4-ступенева оптична стабілізація та швидка діафрагма f/2 впускають світло всередину саме тоді, коли це необхідно. Для шанувальників бездзеркальних камер повнокадрова модель Canon EOS RP з об’єктивом Canon RF 35mm F1.8 IS Macro STM стануть потужним, але при цьому компактним комплектом. Вражаючий надширококутний об’єктив Canon RF 16mm F2.8 STM — це універсальний варіант для міської фотографії, що дозволяє знімати як масштабні міські пейзажі, так і архітектурні деталі крупним планом завдяки максимальному збільшенню 0,26x.
2. Міське натхнення
Кожне місто — це історичне й культурне поєднання тисячі різних історій і сюжетів. Подорожуючи містом, подумайте, які з його історій цікавлять вас найдужче, а потім заглибтеся в них ще більше. Оминайте відомі визначні місця та намагайтеся знайти унікальне місце для розповіді, що запрошує глядача у світ вашої фотографії.
Рух людей, предметів і транспорту — саме це відображає життя більшості міст. Щоб зловити місто в русі, спробуйте походити ним пішки, доки не натрапите на багатолюдне перехрестя. Тоді спиніться та зробіть кілька кадрів із цікавого ракурсу.
Багато міст повністю змінюються з настанням ночі. Намагайтеся знімати яскраво освітлені нічні місця, як-от різдвяні ринки в Празі або Вест-Енд у Лондоні. Зйомка світлового шлейфу також приносить чудові результати. Знайдіть високу точку огляду, як-от на мосту або терасі на даху, і знімайте вулицю внизу.
Найбільш вражаючі фотографії міста показують контрасти: між старим і новим, тишею та гамором або між різними спільнотами багатокультурного міста. Намагайтеся продемонструвати власне бачення. Наприклад, можна сфотографувати людину, яка поринула в думки в багатолюдному парку в Шанхаї, зняти історичну будівлю в Лондоні, над якою височіє новий хмарочос, або метушливість хіпстерського кварталу Нью-Йорка.
Дух міста складається з маленьких деталей. Вони часто ховаються на видноті, і якщо вам вдасться їх передати — вийдуть чудові фотографії. Згадайте вишукані вікторіанські ліхтарі в Лондоні, станції метро в стилі ар-нуво в Парижі або візерунки на плитці бруківки в Лісабоні. Шукайте маленькі та унікальні деталі міста, яке плануєте відвідати, і подумайте про цікаві способи їх зняти.
3. Найкращі режими роботи камери
За своєю природою міста — жваві місця, але бувають моменти, коли темп руху сповільнюється, наприклад пізно ввечері або дуже рано вранці. Для зйомки в цей час доби вам буде потрібно вміння фотографувати за слабкого освітлення. Це означає довгу витримку, високі значення ISO і техніку впевненого утримання камери.
Перше, про що необхідно пам’ятати при зйомці за умов низької освітленості, — це вимкнення спалаху в повністю автоматичних налаштуваннях. Це можна зробити за допомогою режиму «Без спалаху» або «Ручна зйомка нічних сцен». В режимі без спалаху камері доведеться в інший спосіб використовувати свої можливості та функції. Для цього буде збільшено чутливість до світла (ISO), зменшено витримку й відкрито діафрагму об’єктива.
Режим «Без спалаху» також варто вибирати для зйомки в міських музеях і місцях, де фотографування зі спалахом заборонене або коли спалах зіпсує атмосферу.
Багато камер Canon, наприклад Canon EOS RP, мають режим нічної зйомки з рук, в якому створюється швидка серія з чотирьох знімків, а потім результати об’єднуються в один кадр, що мінімізує ефект тремтіння камери. Оскільки в багатьох містах існують обмеження на використання штативів, режим ручної зйомки нічних сцен може стати вашим єдиним шляхом до створення різких знімків в нічному місті.
Завжди корисно мати із собою об’єктив із широкою діафрагмою, такий як Canon RF 50mm F1.8 STM, адже він чудово підходить для зйомки за слабкого освітлення. Цей маленький і легкий непомітний об’єктив забезпечує чіткість зображення. Широкий діапазон налаштувань діафрагми об’єктивів із фіксованою фокусною відстанню забезпечує фантастичний контроль над глибиною різкості. Для використання на повну можливостей цих об’єктивів застосовуйте режим пріоритету діафрагми (Av) і контролюйте глибину різкості від малої до великої або встановіть режим пріоритету витримки (Tv), щоб краще контролювати зйомку руху. Ще одна особливість об’єктивів цього типу полягає в тому, що для наближення до об’єкту зйомки вам доведеться рухатися, а не змінювати масштаб, а це означає, що ви частіше знаходитимете більш цікаві ракурси для зйомки.
4. Техніки фотографії в місті
Щоб бути готовими до зйомки в будь-який час необхідно стежити за тим, як змінюється освітлення навколо вас під час прогулянки містом. Якщо стає темніше, плануйте збільшити ISO, уповільнити витримку або відкрити діафрагму. Якщо стає світліше, то зменшуйте ISO, збільшуйте витримку або закривайте діафрагму. У результаті налаштування вашої камери будуть близькими до ідеальних, якщо ви раптово побачите вражаючу сцену, яку захочете закарбувати.
Для створення чорно-білих зображень у камері використовуйте стиль зображення «Монохром». Оскільки чорно-білий знімок — це поєднання тіней і світла, монохромний режим допоможе вам побачити гру контрасту. На вашому ЖК-дисплеї відображатимуться чорно-білі знімки, але якщо ви знімаєте в форматі RAW, то зможете повернутися до кольорового зображення під час додаткового оброблення на комп’ютері.
Якщо у вас є вільний час у місті, ви можете відвідати його в різний час доби, щоб показати на знімках мінливість міських мешканців і світла. Лише три-чотири знімки, зроблені через рівні проміжки часу протягом дня, можуть дати уявлення про те, як змінюється місто.
Під час зйомки рухомих об’єктів, наприклад людей, що йдуть по мосту або площі, краще утримувати камеру в нерухомому положенні й вимкнути спалах, вибравши довшу витримку, щоб підкреслити рух об’єкта. Під час такої зйомки також звертайте увагу на поверхні й місця, де камеру можна поставити або прихилити для максимальної стійкості. Спробуйте поекспериментувати з режимом пріоритету витримки (Tv). Після того як ви встановите витримку, камера автоматично збалансує значення ISO й діафрагми, дозволяючи вам дослідити власну креативність.
Якщо вам потрібна додаткова допомога та інструкції в дорозі, зверніться до програми Canon Photo Companion, яка містить індивідуальний контент, завдання й джерела натхнення та пропонує підтримку для втілення ваших міських пригод у життя.
Автор: Метью Річардс (Matthew Richards)
Пов’язана продукція
-
EOS R10
Переходьте на новий рівень фото- та відеозйомки з бездзеркальною камерою лінійки EOS R, створеної на основі сенсора APS-C. -
RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM
Стандартний об’єктив APS-C для камер серії EOS R ідеально підходить для зйомки повсякденних ситуацій, як-от сімейна зйомка, зйомка сцен із життя, портретів і святкувань. -
RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM
Об’єктив APS-C серії EOS R, кут огляду якого варіюється від широкого кута до кута огляду, як у телеоб’єктивів, ідеально підходить для зйомки подорожей, дикої природи, спорту та сцен із життя. -
EOS RP
Ця компактна, легка та інтуїтивно-зрозуміла повнокадрова бездзеркальна камера була спеціально розроблена для фотографування під час подорожей та повсякденної зйомки. -
RF 16mm F2.8 STM
Компактний і доступний за ціною надширококутний 16-міліметровий повнокадровий об’єктив для камер EOS серії R призначений для влогерів та творців контенту. -
RF 35mm F1.8 MACRO IS STM
Макрооб’єктив із фокусом 35 мм і швидкою діафрагмою f/1,8 для створення ширококутних знімків, фотографування на коротких відстанях і гібридної стабілізації зображення.