Пейзажна фотографія ідеально підходить для творчого друку. Незалежно від того, чи хочете ви відтворити яскраві кольори заходу сонця на глянсовому папері або зробити чорно-білі високоякісні роздруківки, якщо робити це самостійно, ви зможете контролювати процес на кожному етапі.
Великі розміри друкованих матеріалів дозволяють роздивитися всі деталі, які ви зафіксували під час зйомки пейзажів, а фотопринтер формату A3+, такий як Canon PIXMA iP8740, дозволяє легко робити це вдома без шкоди для гаманця. Завдяки друкуючій головці FINE, що забезпечує роздільну здатність до 9600 точок на дюйм, і вдосконаленій 6-колірній системі чорнил (що включає також сірі чорнила), що дозволяє друкувати надзвичайні кольорові та чорно-білі фотографії, з Canon PIXMA iP8740 ви зможете створити цілу низку настінних картин.
Зйомка у форматі RAW дозволить вам максимально ефективно використати принтер, надаючи можливість гнучко коригувати обробку знімків пейзажів після того, як ви їх зробили без втрати якості. Використовуючи програму для обробки формату RAW, наприклад Canon Digital Photo Professional (DPP) або Adobe® Lightroom®, ви можете налаштувати експозицію, кольори та чіткість фотографій відповідно до вибраного носія для друку.
ОСНОВИ РЕДАГУВАННЯ
Як редагувати знімки пейзажів для друку?
Баланс білого
Одним із найважливіших аспектів точного відтворення кольорів на роздрукованих знімках пейзажів є контроль балансу білого. Ця функція дозволяє видалити будь-які відтінки кольору, що з’явились через різні типи освітлення, або спеціально додати відтінок кольору, щоб змінити настрій знімку. Ви можете встановити баланс білого в камері, але зйомка у форматі RAW дозволяє налаштовувати параметри відповідно до ваших потреб та приймати рішення щодо цього налаштування під час обробки зображень.
У програмі для редагування RAW-файлів ви можете вибрати з набору конфігурацій балансу білого, наприклад Daylight (Денне світло), Cloudy (Хмарно), Shade (Тінь). Крім того, можна використовувати повзунки колірної температури, щоб точно налаштувати баланс білого, або вибрати інструмент Eyedropper (Піпетка) і клацнути будь-яку білу або сіру область на зображенні.
Стиль фотографії
Ще однією перевагою зйомки у форматі RAW є те, що ви можете експериментувати з різними налаштуваннями стилю зображення під час обробки файлів у DPP.
Вам підійде стиль зображення Landscape (Пейзаж), оскільки він призначений підкреслити яскраво-блакитне небо та яскраве зелене листя класичного знімку пейзажу. Однак для зйомки деяких пейзажів краще підійде альтернативний стиль, наприклад монохромний, висока деталізація або навіть портрет.
Можна додатково регулювати контрастність, чіткість та інші параметри відповідно до сюжету. Ви навіть можете створювати власні попередні налаштування за допомогою програми Picture Style Editor від Canon.
Рівні та криві
Для пейзажних фотографій часто слід регулювати контрастність, що дозволяє виділити більше деталей у темних і світлих ділянках. Інструменти Levels (Рівні) та Curves (Криві) дають змогу налаштувати, яким чином тіні, середні тони та засвітлювання будуть виглядати на роздрукованому знімку.
Ці засоби розрізняються залежно від програм для редагування RAW-файлів. У DPP є панель Gamma Adjustment (Колірна гама) для зміни рівнів кольору. Тут ви побачите три вертикальні лінії, які можна використовувати для зміни чорної точки, середніх тонів і білої точки знімку. У програмі Adobe® Lightroom® можна отримати аналогічні результати за допомогою повзунків Black (Чорний), Shadow (Тінь), Highlight (Засвітлення) і White (Білий).
Налаштування кривої тону дозволяє збільшувати або зменшувати яскравість у певних точках по всьому динамічному діапазону для ще більш точного налаштування. Як правило, S-подібна крива тону збільшує контраст для більш яскравого роздрукованого знімку. Для цього клацніть у центрі діагональної лінії, щоб установити середню точку, потім перетягніть униз ліву частину графіка, щоб зробити тіні темнішими. Права частина автоматично підніметься, роблячи світлі ділянки яскравішими.
Під час коригування стежте за гістограмою. Якщо обрізати лівий або правий край, ви втратите деталі в цих ділянках на остаточному відбитку.
Освітлення і випалювання
Крім внесення змін, які коригують усе зображення, ви можете створювати більш динамічні відбитки, коригуючи певні ділянки.
Техніку освітлення і затемнення легко застосувати до цифрових зображень за допомогою програми для редагування, як показано вище. Ці терміни стосуються, відповідно, освітлення та затемнення певних ділянок зображення, щоб зробити на них акцент.
У DPP ви можете скористатися вкладкою Adjust Specific Areas (Налаштування певних ділянок) на панелі інструментів для точного налаштування яскравості, контрасту, колірного тону та насиченості певних ділянок пейзажу.
Змішування експозиції
Іноді динамічний діапазон може бути занадто великим, щоб досягти високої деталізації як неба, так і пейзажу.
Також можна створити дві різні версії знімку з одного файлу RAW: один із правильною експозицією неба, а інший із правильною експозицією пейзажу. Потім знімок із правильною експозицією неба можна накласти поверх знімку з правильною експозицією переднього плану в Adobe® Photoshop® або в іншому фоторедакторі.
Різкість
Заключний етап редагування — підвищення чіткості знімку пейзажу для друку. Для фотознімків необхідно буде застосувати більш високий рівень різкості в порівнянні з зображеннями, які ви публікуєте в Інтернеті — це пов’язано з фокусною відстанню і накладанням точок під час друку, що може призвести до погіршення якості. Для маленьких роздруківок часто потрібно встановлювати більшу різкість, ніж для великих, тому що під час зменшення вони можуть мати м’якішу текстуру. Носій для друку також має значення: глянсові фотографії зазвичай вимагають меншої різкості, ніж фотографії роздруковані на матовому папері та носіях для художнього друку.
Зробіть пробні відбитки
Роздруковані фотографії завжди будуть трохи відрізнятися від зображення, яке ви бачите на моніторі, тому рекомендується робити невеликі пробні відбитки, щоб переконатися, що ваші налаштування видно на роздруківці знімку. В ідеалі перевіряйте результат там, де буде знаходитися фотографія, оскільки освітлення та колір стін впливатимуть на сприйняття зображення.
У міру зростання вашої впевненості в результатах домашнього друку зростатимуть і ваші амбіції. Використання більш удосконаленого принтера, такого як 8-колірний Canon PIXMA PRO-200, надасть вам більше можливостей для творчості — ви, наприклад, зможете друкувати панорамні фотографії пейзажів. Canon PIXMA PRO-200 також сумісний із програмою Canon Professional Print & Layout, яка дозволяє імітувати зовнішній вигляд різних типів паперу та чорнил на екрані.
Автор: Маркус Хокінс (Marcus Hawkins)
* Adobe® та Lightroom® — це зареєстровані торговельні марки або торговельні марки компанії Adobe у США та/або в інших країнах.
Подібна продукція
-
Домашні принтери
PIXMA iP8740
Неперевершений високоякісний фотодрук і можливість підключення через Wi-Fi. -
Професійні фотопринтери
PIXMA PRO-200
Принтер PIXMA PRO-200, орієнтований на яскравий кольоровий друк фотографій, універсальність і зручність використання, є ідеальним вибором для ентузіастів фотографування та фотографів-початківців.