Друковані фотографії — це чудові подарунки та сувеніри на згадку. Ви можете використовувати свої фотографії для створення вітальних листівок, календарів, прикрас для дому й альбомів або персоналізувати свої речі за допомогою наклейок з улюбленими зображеннями. Друковані знімки також стануть нагадуваннями про незабутні подорожі, сімейні зустрічі або важливі моменти в житті вашої родини.
Існує ціла низка застосунків для друку. Якщо ви створюєте листівки та календарі, графічний редактор Canon Easy-PhotoPrint Editor дає змогу редагувати, обрізати, змінювати фон, додавати текст або рамки, а також використовувати багато інших творчих засобів, як-от шаблони, штампи й символи, щоб покращити зображення, а потім роздрукувати їх. Програма Canon PRINT також дозволяє легко створювати різноманітні проєкти для друку, відкриваючи світ творчих можливостей.
Однак, окрім творчого підходу та додавання особистих штрихів, важливо, щоб відбитки були найвищої якості, мали високу деталізацію, широкий діапазон тонів і реалістично відтворені кольори. У цій статті ми розповімо, як покращити зображення в програмі Canon Digital Photo Professional (DPP) або іншому програмному забезпеченні для редагування, щоб отримати найкращі результати друку.
Редагування ваших фотографій для друку
Вибір принтера
Який принтер обрати? Якщо ви плануєте придбати принтер, ознайомтеся з нашими посібниками з найкращих принтерів Canon для друку фотографій та принтерів на всі випадки. Наразі вважатимемо, що ви використовуєте хороший струминний принтер загального призначення.
Однак слід мати на увазі, що кольори будуть більш реалістичними, якщо ви використовуєте принтер, у якому більше чотирьох основних кольорів чорнила. Наприклад, у принтерах Canon PIXMA серії TS8750 використовується шість окремих картриджів, зокрема п’ять кольорових чорнил на основі барвників, що забезпечують високу якість фотографій із розширеним колірним простором і діапазоном тонів. Принтер Canon PIXMA PRO-200 завдяки вісьмом окремим картриджам із чорнилом на основі барвників забезпечує професійну якість широкоформатного друку формату А3+ за відносно доступною ціною.
Вибір паперу
Незалежно від того, який принтер ви використовуєте, обирайте тип паперу відповідно до особливостей зображення та бажаного результату друку. Загалом, глянцевий фотопапір, як-от Canon GP-501 Glossy Photo Paper, може підтримувати ширший діапазон тонів, ніж матовий, що робить його чудовим варіантом для друку жвавих кольорових знімків фотолабораторної якості. Матовий папір, як-от Canon MP-101 Matte Photo Paper, чудово підходить для більш «похмурих» низькоконтрастних зображень, особливо чорно-білих. Папір із бавовни, полотно та папір для художнього друку мають різні текстури й покриття і можуть стати основою для чудового подарунка або унікальної прикраси.
Ключовим моментом є те, що різні носії мають різні характеристики проникання та відбиття чорнила, тому під час друку дуже важливо використовувати правильні настройки. Крім того, для досягнення найкращих результатів враховуйте заплановане використання знімка та оптимізуйте зображення відповідно до носія, на якому ви друкуєте.
Керування кольором
Перед початком редагування фотографій варто відкалібрувати монітор, якщо це можливо. Це дозволить уникнути зайвих зусиль і марнування часу на спроби та помилки, адже ваші відбитки будуть максимально наближені до того, що ви бачите на екрані. Найефективніший спосіб зробити це — скористатися обладнанням для калібрування, але якщо така інвестиція не є виправданою, тому що ви хочете надрукувати лише одну фотографію, спробуйте кілька швидких способів вирішення цієї проблеми.
По-перше, дуже часто відбитки виглядають занадто темними, оскільки ваш монітор відображає більше деталей у затінених ділянках, ніж можна надрукувати. Сучасні екрани підтримують набагато більший діапазон яскравості, ніж відбитки, а коефіцієнт контрастності зазвичай становить щонайменше 1000:1, а нерідко й набагато більше. Для порівняння: на кращому глянцевому фотопапері коефіцієнт контрастності між найтемнішим чорним і найяскравішим білим кольорами може становити 200:1, а на матовому папері — лише 100:1. Щоб отримати точніше уявлення про те, що ви отримаєте під час друку, просто зменшіть яскравість монітора.
По-друге, сучасні РК-дисплеї мають додаткову насиченість синього, особливо коли вони нові (кольори часто стають теплішими — жовтішими — у міру старіння дисплея). Щоб виправити це у Windows, перейдіть до Настройки > Дисплей > Калібрувати колір дисплея. На Mac перейдіть до меню Довідка і введіть у пошуку «Помічник калібрування дисплея». Дисплеї зазвичай мають стандартне значення настройки точки білого (колірної температури) D65 або 6500K — спробуйте змінити його на D50 або 5000K. Або, простіше кажучи, установіть точку білого так, щоб білий колір на екрані відповідав білому кольору паперу, на якому ви друкуєте, за тих самих умов освітлення, за яких ви будете його переглядати, а також переконайтеся, що яскравість екрана не змінює зображення.
Нарешті, перевірте настройки кольору. У DPP перейдіть до Інструменти > Налаштування і виберіть Керування кольорами. Не зважайте на першу опцію Робочий колірний простір — професійні фотографи іноді знімають в Adobe RGB, ширшому колірному просторі, але якщо ваші знімки зроблені в sRGB, то немає сенсу їх змінювати. У спливаючому вікні Профіль друку виберіть принтер, який ви будете використовувати. У DPP керування кольорами здійснюється за допомогою ICC-профілів для принтерів, які їх підтримують, що містять детальну інформацію про точні можливості передачі кольорів різних пристроїв і забезпечують більшу точність передачі кольору.
Поруч із цією опцією для параметра Метод керування кольорами виберіть Відносний колометричний. Ця настройка передбачає, що якщо зображення містить кольори, які виходять за межі гами або діапазону кольорів принтера, їх буде перетворено на кольори, максимально наближені до тих, які можна надрукувати, а решта зображення залишиться без змін. Якщо ви оберете параметр «Перцепційний», усі кольори на зображенні буде скориговано таким чином, щоб зберегти співвідношення між ними, і зазвичай буде здаватися, що кольорові зображення стають знебарвленими і виглядають тьмяними. За використання параметра «Відносний колометричний» кольори зазвичай змінюються менше.
Основи редагування
Якщо ви можете почати роботу з файлом RAW, який містить усі дані про колір і тон, захоплені сенсором, то у вас буде більше можливостей для редагування. Однак, якщо ви не знімали у форматі RAW, ви все одно можете використовувати DPP для покращення зображення для друку (хоча деякі інструменти та опції будуть недоступні). Якщо ви починаєте роботу з файлами у форматі TIFF або JPEG, краще за все працювати з копією зображення, щоб зберегти оригінал.
Під час роботи з файлами RAW першим кроком буде виправлення будь-яких оптичних аберацій за допомогою цифрового оптимізатора об’єктива DPP (якщо ви використовували підтримувану камеру з підтримуваним об’єктивом) або інструментів на панелі «Корекція аберації об’єктива», які можуть виправити такі дефекти, як віньєтування і спотворення об’єктива. До JPEG-файлів буде застосовано низку корекцій аберації об’єктива в камері.
У DPP версії 4.17 є функція Neural Network Image Processing Tool (потрібна підписка), яка використовує штучний інтелект для інтелектуального аналізу різних ділянок кожного зображення та застосування вибіркових покращень на основі вмісту зображення. Ця функція може покращувати деталізацію, застосовувати більш ефективне зменшення рівня шуму в менш деталізованих ділянках, а також виправляти дефекти та спотворення, спричинені недосконалістю об’єктива. Якщо ви часто друкуєте фотографії або хочете надрукувати знімки з важливих подій, які трапляються раз у житті, наприклад весілля, варто подумати про підписку.
Обрізання та вдосконалення композиції
Далі варто подумати про композицію вашого зображення. Якщо ви плануєте друкувати зображення у форматі, відмінним від вихідного зображення, наприклад квадратний портрет 1 x 1 або широкий пейзаж 16 x 9, обріжте його, щоб кадрування було таким, як ви хочете, а важливі елементи зображення залишилися на місці. Ви також можете обрізати зображення для досягнення творчого ефекту, наприклад, щоб видалити небажані або відволікаючі ділянки знімка або зосередити увагу на певному елементі. Можна повернути зображення, щоб зробити його більш цікавим або вирівняти завалений горизонт.
Принципи побудови композиції, як-от правило третини, допоможуть вам створити вдале кадрування, що веде погляд крізь сцену. На портретних знімках кадрування зблизька може додати знімку ефектного вигляду, але зазвичай краще не розміщувати об’єкт зйомки прямо по центру кадру — асиметричні композиції виглядають динамічніше.
Не виконуйте кадрування дуже маленьких ділянок зображення, які можуть не містити достатньо деталей для належної якості друку. У зв’язку із цим компанія Canon представила революційний Neural Network Upscaling Tool (потрібна підписка),1 який дозволяє подвоїти роздільну здатність зображення і досягти більш фотореалістичних результатів, ніж у разі застосування звичайного масштабування. Цей інструмент, створений на основі технології обробки зображень Canon з алгоритмами глибокого навчання, може стати ідеальним рішенням, якщо фотографія сильно обрізана або просто не має достатньої кількості пікселів для широкоформатного друку.
Крім того, замість того, щоб обрізати деталізований фон, що відволікає увагу, можна розглянути можливість його розмиття. На цьому етапі можна перейти до більш творчого редагування і, можливо, скоригувати кольорові тони за допомогою функції коригування балансу білого DPP, прибрати плями або небажані деталі чи використати фільтри та стилі зображення для швидкої і простої стилізації. Наприклад, можна надати фотографії вигляду, ніби вона знята на стару одноразову камеру, або застосувати вінтажний ефект сепії, а також багато іншого.
Коригування тонів і динамічного діапазону
Якщо зображення темне або має низьку контрастність, ви можете скористатися Автоматичний оптимізатор освітлення у DPP для автоматичної корекції яскравості та контрастності. Якщо ви хочете мати більше можливостей для контролю творчого процесу, відкрийте панель «Колірна гама» у DPP. Тут, як і на вашій камері, DPP відображає гістограму — графічне представлення тонів зображення, від найтемнішого до найсвітлішого. Якщо крива гістограми обрізана з обох країв, це означає, що зображення має ознаки кліпінгу, а переходи між тонами в найяскравіших ділянках або найтемніших тінях втрачаються.
Для початку натисніть кнопку Auto (над гістограмою), яка автоматично налаштує точку білого, точку чорного й середню точку, а також скине значення параметрів автоматичного оптимізатора освітлення і контрастності. Після цього можна вручну налаштувати яскравість, баланс білого та інші настройки.
Багато хто любить збільшувати насиченість кольору та контрастність, щоб зробити зображення більш яскравим, — спробуйте скористатися для цього розширеною панеллю інструментів DPP. Ви також можете змінити загальну експозицію за допомогою повзунка налаштування яскравості. Іноді корисно висвітлити зображення в цілому, якщо ви друкуєте на матовому папері, який може виглядати менш білим, але не перестарайтеся — зупиніться, коли білі ділянки виглядатимуть білими, а не сірими. Якщо зображення починає виглядати неприродно, зменшіть рівень тіней та світлих відблисків за допомогою повзунків.
За потреби можна скористатися панеллю інструментів часткового коригування DPP, щоб точно налаштувати яскравість, контрастність, відтінок і насиченість кольору на певних ділянках зображення.
Збільшення різкості для друку
Збільшення різкості завжди має бути завершальним кроком. Ви отримаєте найкращі результати, якщо зображення буде максимально чітким, тому спочатку видаліть усі шуми (і уникайте багаторазового повторного відкриття та збереження JPEG-файлів — якість зображення щоразу погіршуватиметься). Для збільшення різкості або зменшення рівня шуму переглядайте зображення зі збільшенням 100 %, щоб ви могли чітко бачити результат.
Усі фотографії матимуть кращий вигляд, якщо збільшити різкість, оскільки друк трохи пом’якшує зображення, але це також залежить від типу паперу — що більше чорнила поглинається і розсіюється, то сильніший ефект пом’якшення. Це означає, що для друку на полотні потрібна більша різкість зображення порівняно з друком на напівглянцевому або глянцевому папері, а для друку на глянцевому фотопапері — навіть менша.
Інструмент «Різкість» у DPP посилить контраст по краях зображення, щоб створити враження більшої різкості, але «Нечітка маска» надає більший контроль над процесом — він дозволяє окремо регулювати силу різкості, зернистість і поріг. Однак, на відміну від аналогічного інструмента в такому програмному забезпеченні, як Photoshop, у DPP інструмент «Нечітка маска» доступний лише для RAW-файлів.
Незалежно від того, якими інструментами ви користуєтеся, збільшуйте різкість вибірково — не збільшуйте різкість у ділянках, де ви хочете отримати м’які переходи, згладжені тони шкіри (режим «Гладка шкіра») або нечіткий фон. Збільшення різкості на ділянках з однотонним кольором може призвести до появи зайвого шуму на зображенні. За допомогою Neural Network Image Processing Tool у DPP версії 4.17 дрібні деталі та текстури можна автоматично зробити більш різкими для досягнення кращого вигляду, тоді як відносно недеталізовані ділянки зображення будуть мати плавні градації відтінків і не матимуть шумів.
Настройки для оптимальної якості друку
Готові друкувати? Замість того, щоб просто вибрати Друк, перейдіть до Файл > Друк із детальними настройками. Залиште роздільну здатність на рівні 350 точок/дюйм, яка використовується в DPP для друку за замовчуванням. Для найкращих результатів завжди встановлюйте значення параметра Якість друку на «Висока». Використання правильних настройок (як описано вище) забезпечить відповідність кольорів, але дуже важливо в розкривному менюТип паперу вибрати папір, який ви використовуєте, — вибір неправильних настройок може звести нанівець усю важку роботу.
Дотримуйтеся рекомендацій із цього посібника, щоб щоразу отримувати максимально якісні фотографії та створювати відбитки, які ви будете із задоволенням демонструвати або дарувати іншим, а також ознайомтеся з головними порадами професіоналів щодо демонстрації сімейних фотографій.
Автор: Алекс Саммерсбі (Alex Summersby)
- Інструмент Neural Network Upscaling Tool доступний лише для Windows, потрібна підписка (доступна місячна безкоштовна пробна версія). Якщо ви оформили підписку на інструмент обробки зображень на основі нейронної мережі, для використання Neural Network Upscaling Tool підписка не потрібна.
- Adobe та Photoshop — зареєстровані торговельні марки або торговельні марки компанії Adobe у США та/або в інших країнах.
Подібна продукція
-
PIXMA PRO-200
Принтер PIXMA PRO-200, орієнтований на яскравий кольоровий друк фотографій, універсальність і зручність використання, є ідеальним вибором для ентузіастів фотографування та фотографів-початківців. -
PIXMA TS7440a
Стильний багатофункціональний пристрій для технічно підкованих користувачів із широким спектром можливостей для творчого друку, а також технологією АПД, що спрощує процес копіювання і сканування кількох різних аркушів. -
PIXMA TS5340
Продемонструйте свої дизайнерські здібності за допомогою PIXMA TS5340 із широкою підтримкою різних типів носіїв, великою кількістю творчих програм та надзвичайно простим підключенням до смартфону. -
PIXMA G640
PIXMA G640 — перший багатофункціональний принтер у лінійці PIXMA G із шістьма чорнильницями із чорнилом на основі барвників — поєднує в собі можливості для друку фотографій неперевершеної якості у великих обсягах за надзвичайно низьких витрат.