На цьому знімку батьки сидять в кадрі нижче, ніж діти: це композиційний прийом, завдяки якому всі обличчя перебувають на одному рівні. Знято на камеру Canon EOS-1D X, якій на заміну прийшла модель (Canon EOS-1D X Mark III) з об’єктивом Canon EF 50mm f/1.2L USM з витримкою 1/100 с, діафрагмою f/5 та ISO 1000. © Хелен Бартлетт (Helen Bartlett)
Особливі події, як-от весілля, спортивні заходи й сімейні свята, – це чудова нагода зробити кілька групових портрети друзів і родичів, що зберігатимуться довгі роки.
Проте створити хорошу групову фотографію – це мистецтво, причому непросте. Коли маєш справу відразу з кількома людьми, потрібно вміти швидко приймати рішення про те, де їх розташувати, й чітко пояснювати їм, що ви від них хочете. Це означає, що ви повинні вже бути добре знайомі з основами групового портретного фотографування.
Деякі поради є універсальними. Незалежно від типу групового знімка ви маєте переконатися, що у всіх нормальний вираз на обличчі, знімок добре скомпонований, експозиція є оптимальною, а на фоні немає зайвих деталей, що відволікають увагу.
Також завжди важливим є освітлення. Наприклад, якщо ви знімаєте на вулиці в сонячний день, знайдіть місце в тіні, щоб ваші об’єкти не мружилися на камеру.
Камера з електронним видошукачем, наприклад Canon EOS RP або Canon EOS R6, дозволить вам бачити групове фото просто в процесі зйомки й коригувати експозицію, а екран із змінним кутом огляду допомагає знімати з різних кутів у творчих або практичних цілях.
Під час зйомки в приміщенні за природного освітлення варто користуватися швидкими об’єктивами, як-от Canon RF 50mm F1.8 STM. А якщо ви фотографуєте велику групу на відносно невеликій території, ви можете зробити чудовий знімок за допомогою надширококутного об’єктива на кшталт Canon RF 16mm F2.8 STM.
Чотири посланники Canon, досвідчені професіонали в своїх галузях, пропонують нам важливі поради щодо створення чудових групових знімків за будь-якого сценарію.