A windmill against a green countryside background on a cloudy day

Підсвітка

Фотозйомка в режимі HDR

HDR розшифровується як High Dynamic Range — широкий динамічний діапазон. У фотографії це поняття описує спосіб створення зображень із високим рівнем деталізації на найсвітліших і найтемніших ділянках знімка. Суть цього методу полягає в тому, що один і той самий сюжет знімається кілька разів, а отримані зображення об’єднуються, щоб одержати найкращий результат як для світлих, так і для темних частин.

Іноді камері не вдається відтворити всі деталі сюжету в одному кадрі, оскільки динамічний діапазон заширокий. Така ситуація може, наприклад, виникнути, коли ви знімаєте пейзаж сонячного дня, фотографуєте з вікна яскраво освітлений зовнішній об’єкт або будівлю в затінку на тлі яскравого блакитного неба.

A brighter version of the main windmill picture on the left, a darker version on the right.

У цьому сюжеті на одному знімку недостатньо детально відтворено хмари на небі, а на іншому — основу вітряка. Кінцеве зображення в режимі HDR формується безпосередньо в камері. Тепер як темні, так і світлі ділянки зображення мають високу деталізацію, оскільки камера збалансовує експозицію, що дає змогу максимально наблизити якість зображення до того, що бачить людське око.

Багато компактних камер і смартфонів мають вбудовану функцію HDR. Зазвичай у таких камерах можливості керування виведенням дуже обмежені — ви просто вибираєте функцію та робите знімки. Часто в камері відображається попередження про те, що її треба тримати нерухомо, оскільки вона робить серію знімків із різною експозицією, а потім автоматично поєднує їх, щоб створити зображення з HDR.

Цифрова дзеркальна фотокамера з функцією HDR забезпечує гнучкіші можливості. Ви можете вибрати кількість зображень, яку має зробити камера, та діапазон експозиції. Це дасть вам можливість створити саме той знімок, який вам потрібно.

Використовуйте штатив. Майте на увазі, що під час зйомки в умовах слабкого освітлення витримка стає довшою. Насправді, зйомка в нерухомому положенні завжди дає переваги, оскільки камері набагато легше підібрати правильно експозицію, якщо композиція знімків дуже схожа.

Ви можете створити своє власне зображення з HDR. Усе, що вам для цього потрібно, — трохи знань про те, як керувати експозицією.

1. Виберіть режим зйомки «Пріоритет діафрагми» та встановіть чутливість ISO та діафрагму.

2. Переключіть режим вимірювання експозиції в положення «Середній» або «Оцінювальний». З цими настройками камера вибирає середню експозицію з урахуванням усіх тонів сюжету.

3. Для сюжетів із недостатньою або завеликою витримкою використовуйте диск корекції експозиції. Ступінь коригування залежить від кількості світлих і темних ділянок.

4. Почніть змінювати експозицію з кроком в 1 ступінь. Зробіть знімок, установивши диск корекції експозиції в положення –1, далі переключіть диск у положення –2, а потім — –3. Зробіть те саме, цього разу встановивши диск корекції експозиції в положення +1, +2, +3. Хоча, можливо, усі ці знімки й не будуть використані в кінцевому зображенні з HDR, але про всяк випадок важливо мати достатню кількість знімків.

5. Крім того, можна скористатися брекетингом автоекспозиції (AEB), який дає змогу визначити необхідний рівень недостатньої або завеликої витримки під час зйомки, а потім зробити серію фотографій за раз.

"Зйомка в нерухомому положенні завжди дає переваги, оскільки камері набагато легше правильно підібрати експозицію, якщо композиція знімків дуже схожа."

Щоб об’єднати всі ці знімки в окреме зображення, скористайтеся програмним забезпеченням на своєму комп’ютері. Багато камер Canon постачаються з програмним забезпеченням Digital Photo Professional (DPP), яке має спеціальний інструмент HDR.

Спробуйте створити зображення, що максимально точно відтворює ваше власне бачення навколишнього світу. Оскільки людський зір має набагато більший динамічний діапазон, ніж камери, цей метод можна використовувати для створення знімків, максимально наближених до того, що бачить людське око.

Знайдіть вдалу нагоду, щоб скористатися цим методом. Режим HDR слід застосовувати лише за певних обставин. Їх визначення — це таке ж мистецтво, як і вміння робити чудові знімки з HDR. Практикуйтеся, створюючи знімки пейзажів і неба, але не забувайте, що режим HDR можна також використовувати для деталізації та макрозйомки. Він дає можливість відтворити невидимі деталі та створити надзвичайно цікаві зображення.

Inside a windmill, looking up at the mechanisms.

Часто зображення з HDR тим цікавіші, чим більше на них деталей. Використання режиму HDR надало цьому зображенню більшої глибини. Тепер механізм вітряка на ньому можна роздивитися майже так само чітко, як це міг зробити фотограф неозброєним оком.

Схожі статті
How to control exposure

ОСНОВИ ФОТОГРАФІЇ

Керування експозицією

Опануйте науку налаштування діафрагми, витримки та чутливості ISO.

Improve the composition of your photos

ОСНОВИ ФОТОГРАФІЇ

Покращуйте композицію на власних фотографіях

Зробіть свої фотографії більш цікавими, дотримуючись цих правил композиції фотографії.

How to create stunning bokeh

ОСНОВИ ФОТОГРАФІЇ

Як створити вражаючий ефект боке?

Ці поради й рекомендації допоможуть вам створювати прекрасне фонове розмиття.

Подібна продукція

Схожі статті

Натхнення — це ключ до створення видатних знімків, також будуть корисними поради для покупців, тематичні інтерв’ю — все це потрібно для втілення у життя найкреативніших ідей.

Повернутися до всіх порад і прийомів