A snail travels through the reflection of a big wheel in Vienna.

ФОТОГРАФІЯ ДИКОЇ ПРИРОДИ

Як зробити знімки дикої природи, щоб вони вплинули на почуття оточуючих: обізнаність щодо охорони навколишнього середовища

Австрійські фотографи, які фотографують на тему охорони навколишнього середовища – Крістін Сонвілла (Christine Sonvilla) та Марк Граф (Marc Graf) – фотографували дику природу по всій планеті. Вони створили сотні фотографій: від австрійської альпійської рисі до невловимого бенгальського тигра – які привернули увагу громадськості. Ці двоє зустрілися у Віденському університеті, де вони обидва вивчали охорону навколишнього середовища. Вони виявили, що в них є спільний інтерес до фотографії і зрозуміли, що це є способом надати голос природі.

Марк наводить приклад того, як це може змінити ситуацію: «Наприкінці 2016 року ми опублікували першу фотографію альпійської рисі з високою роздільною здатністю, яка була знята в австрійських горах, що було насправді захоплююче, оскільки їх всього 10-15 особин по всій Австрії, і в цей час було два випадки браконьєрства, які були по відношеню до рисі. Ми намагалися розповсюдити цю ідею збереження виду рисі по всій Австрії за допомогою всіх видів ЗМІ. Ми дали інтерв'ю по радіо та телебаченню, та у нас було кілька репортажів в австрійських газетах і журналах».

Крістін продовжує розповідь: «Ми вважаємо, що приблизно 1,5-2 мільйони людей мали відношення до цієї конкретної теми. Крім того, ми також робимо багато презентацій наживо, використовуючи фотографії та фільми та спілкуємося у прямому ефірі з аудиторією. Наша робота дійсно стосується подолання розриву між громадськістю та природоохоронними організаціями, громадськими організаціями, науковцями, усіма цими людьми у цій галузі.»

Крістін і Марк вважають, що вам не доведеться подорожувати далеко, щоб зробити чудові знімки дикої природи. Пара вірить, що, якщо ви встигнете впізнати дику природу на вашому порозі, ви вибудуєте міцніший зв’язок із природним світом.

Поки пара подорожувала в далекі та екзотичні місця для недавнього проекту, вони зосередили свою увагу на міській природі у Відні, фотографуючи кроликів, їжаків та білочок, щоб привернути увагу до диких істот, що живуть на порозі мешканців міст.

«Природа насправді знаходиться неподалік, і саме тут починається наш зв'язок із довкіллям», – стверджує Крістін. «Я напевне вірю, що як тільки ви побудуєте цей зв'язок, ви захочете внести свій внесок у охорону навколишнього середовища».

Марк і Крістін експериментували з камерою Canon EOS M200, яка є легкою та простою у користуванні, що ідеально підходить для початківців, які хочуть вивчити свою творчу сторону, і камера Canon EOS 250D – найлегша у світі цифрова дзеркальна камера з рухомим екраном, *яка також пропонує формат зйомки фільму 4K.

«Якщо ви тільки починаєте свою подорож у зйомці фотографії природи, вам не потрібна камера професійного рівня з великою кількістю висококласних характеристик», – каже Марк. «Ваш комплект і амбіції можуть зростати разом». Завдяки широкому вибору доступних об'єктивів та елементів управління зйомками, обидві камери, які вони використовували, дозволять вам пройти довгий шлях.

Тут Крістін та Марк діляться своїми порадами щодо фотографій дикої природи, які можуть вплинути на почуття оточуючих.

1. Не турбуйте тварин

Схожі статті
A man standing among the trees using the PowerShot ZOOM.

ФОТОГРАФІЯ ДИКОЇ ПРИРОДИ

Зануртеся в природу

Фотограф дикої природи Толга Актас (Tolga Aktas) про те, як PowerShot ZOOM допомагає не втратити момент.

Young Wildlife Photographer of the Year to pro

ФОТОГРАФІЯ ДИКОЇ ПРИРОДИ

З переможців у професіонали

Два переможця в номінації «Юний фотограф дикої природи року» розповідають про те, що означав для них перший успіх.

Water droplets catching the light on a spiderweb.

ФОТОГРАФІЇ ПРИРОДИ

Природа в чорно-білому кольорі з камерою Powershot G7 X Mark III

Посланець Canon Хелен Бартлетт ділиться порадами щодо створення надихаючих чорно-білих знімків природи з компактною камерою, яку легко взяти із собою.

Одна з головних проблем, яку потрібно подолати в фотографії дикої природи – це не відлякати об'єкт зйомки. Використання камери в спокійному режимі, наприклад, Canon EOS 250D – ідеальне рішення.

Змішування з навколишнім середовищем вашого об'єкта зйомки і залишатися якомога тихіше – це повинно привести вас до отримання більшої кількості фотографій тварин, що демонструють природну поведінку, яка є потужним атрибутом у фотографії дикої природи. «Дуже важливо бути безшумним», – каже Крістін. «Одна з найважливіших особливостей камери, яку повинен шукати фотограф дикої природи – безшумний затвор».

Марк додає: «Важлива також швидка система автофокусування та режим Burst (коли декілька фотографій зроблено у швидкій послідовності), щоб збільшити шанси на отримання хорошої фотографії».

Поряд з тихішою зйомкою в режимі Silent Drive, камера Canon EOS 250D пропонує 5 кадр./с, плюс дві системи автофокусування, що збільшує шанси зробити чіткий знімок. Вашу камеру можна налаштувати, вимкнувши допоміжний промінь автофокусування, а це означає, що червоне світло не увімкнеться для автоматичного фокусування, що ідеально підходить для того, щоб не потурбувати об’єкт. Оптичний видошукач пропонує вибір впорядкованих 9 точок автофокусування або режим Live View. Режим Live View дозволяє знімати за допомогою сенсорного екрана і автоматично відстежує об’єкт за допомогою 143 точок автофокусування для кращого контролю ви можете скористатися 3,975 точками, налаштувавши вибір вручну.

Щоб мати найкращі шанси не завадити тваринам, ви можете зменшити яскравість РК-дисплея, щоб залишитися непомітними. Зйомка без спалаху гарантує, що зйомка знімка не відлякає ваш об’єкт, просто підійміть рівень ISO, щоб захопити якомога більше світла. Максимальний рівень ISO на камері Canon EOS 250D може бути розширений до 51200. Використання високого рівня ISO може створювати шум зображення, але камера Canon EOS 250D оснащена налаштуванням, яке знижує рівень шуму високої швидкості рівня ISO, який можна використовувати під час обробки зображень.

2. Збільште швидкість затвора, щоб уникнути розмиття на фотографії

Підвищення рівня ISO забезпечить більш високу швидкість затвора, що є хорошою ідеєю при фотографуванні хижих тварин, як ця білка, яка була сфотографована у Відні.

Швидкість – це назва гри на фотографії дикої природи, і Марк пропонує підвищити рівень ISO, щоб компенсувати той факт, що менше світла потрапляє в камеру, коли ви збільшуєте швидкість затвора для зйомки руху та зменшуєте розмитість руху. «Якою б не була тварина, завжди працюйте з високим рівнем ISO. Багато людей, схоже, переживають за використання вищого рівня ISO, але вам це потрібно.»

Крістін додає: «Якщо ви не піднімаєте рівень ISO, ви ризикуєте розмити зображення, оскільки тварина рухається швидше, ніж затвор». Щоб уникнути розмиття, важливо підвищити рівень ISO, щоб ви могли збільшити швидкість затвора та зробити високоякісне, чітке зображення, вибравши правильне налаштування, яке відповідає руху.

Як виявили фотографи, вибір високого рівня ISO для забезпечення більшої швидкості затвора не погіршує якість фотографії на жодній камері. Як камера Canon EOS M200, так і камера Canon EOS 250D здатні використовувати рівень ISO 25600, а остання може підвищити рівень ISO до 51200.

3. Виберіть мінімальний комплект розумно

Вибір правильної кількості комплекту перед виходом означатиме обмеження ваших можливостей, щоб ви могли швидше приймати рішення при зйомці. Це також означає, що ви можете подорожувати з мінімумом речей, знижуючи ризик втоми.

«Спочатку вам не потрібно мати все обладнання», радить Крістін. «Почніть з ширококутного та телеоб'єктива, а потім додайте більше.»

Щоб скласти знімок тварини в контексті його оточення, ви можете спробувати з’єднати камеру Canon EOS M200 з ширококутним об'єктивом, таким як Canon EF-M 15-45 мм f/3,5-6,3 IS STM. Крім того, для обрізки знімків з близької відстані і зйомки з великої відстані телеоб'єктив Canon EF-M 55-200 мм f/4.5-6.3 IS STM є ідеальним партнером. Для камери Canon EOS 250D об'єктив Canon EF-S 55-250 мм f/4-5,6 IS STM – це компактний телеоб'єктив, який підходить для зйомки події, тоді як об'єктив Canon EF-S 18-55 мм f/3,5-5,6 IS STM дозволяє знімати широко, знімаючи тварин у межах пейзажу природи чи міського пейзажу.

4. Підійдіть близько і покажіть деталь, яка була прихована

Підійти ближче – це фантастичний спосіб підкреслити цікаву красу природи, яку часто можна не помітити в міських умовах.

Охорона навколишнього середовища полягає в розгляді «більшої картини», але фотографія в цьому жанрі розглядає всіх істот, великих і малих. «Мені дуже подобається макрозйомка – це можливість показати те, що в іншому випадку залишиться непоміченим, – каже Крістін. «У дуже маленькому світі так багато краси.»

Любителі макрозйомки, що використовують камеру Canon EOS M200 можуть встановити об'єктив Canon EF-M 28mm f/3,5 Macro IS STM, який забезпечує не тільки збільшення до 1,2 x, а й є першим в світі об'єктивом з автофокусуванням і двома вбудованими керованими світлодіодами (Macro Lite), що забезпечує додаткове освітлення і усуває непотрібні тіні.

«Багато людей думають, що макро зображення не характерні для збереження фотографії», – каже Крістін. «Але для нас дійсно важливо мати портфоліо, що охоплює всі аспекти природи. Якщо є щось крихітне і красиве, що потрібно виділити, макрофотографія – це ідеальний інструмент для використання».

5. Знай свою камеру

Відчувати комфорт під час користування вашим комплектом означає, що ви можете зосередитися більше на створені креативного гостроцікавого знімка.

Крістін та Марк знають, що найуспішніший спосіб добре зняти диких тварин лежить через терпіння та підготовку. «Передчуття того, що буде робити ваш об'єкт, дасть вам перевагу, тому ви повинні добре спостерігати і знати, як ваш об'єкт може діяти», – каже Крістін.

Також важливо ознайомитися з камерою, щоб ви знали всі її основні функції та межі, на які вона може бути висунута. «Використовувати камеру, яку ви розумієте, набагато краще, ніж мати більш складну, яка дасть вам ще дві фотографії в секунду. Коли зрештою з'являється вид тварин, ви повинні знати камеру зсередини й вміти поводитися з нею належним чином, щоб ви могли швидко реагувати й не витрачати дорогоцінні секунди на пошук таких речей, як контроль фокусу.»

Найпершим, що Марку сподобалось щодо камери Canon EOS M200 був простий, зручний у користуванні дизайн, з її 180-градусним сенсорним екраном. «Це так чудово. Оскільки ви можете знайти все необхідне протягом декількох секунд, це просто так швидко і супер просто.»

Крістін додає: «Так багато людей думають про те, щоб отримати камеру, яка, здавалося б, робить все це, але насправді це більше про людину, яка стоїть за камерою і про те, що вони разом можуть зробити».



Автор: Наталі Дентон (Natalie Denton)



*Canon EOS 250D (у чорному/сріблястому кольорі) – є найлегшою у світі серед всіх цифрових однооб'єктивних дзеркальних сенсорних камер формату APS-C з рухомим РК-монітором, включаючи батарею і карту пам'яті відповідно до рекомендацій CIPA, станом на 9 квітня 2019роки (дослідження Canon).

Подібна продукція

Схожі статті

Натхнення — це ключ до створення видатних знімків, також будуть корисними поради для покупців, тематичні інтерв’ю — все це потрібно для втілення у життя найкреативніших ідей.

Повернутися до всіх порад і прийомів