Під час макрозйомки важливо не те, наскільки ви близькі до об’єкта, а яке збільшення. «Якщо ви хочете знімати крупним планом, але у вас немає коштів на макрооб’єктив, ви можете використати це збільшення і робити справді цікаві кадри», — говорить П’єр. Знято на камеру EOS 90D з об’єктивом EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM з налаштуваннями 55 мм, 1/3200 с, f/5,6 та ISO 640. © П’єр Анке (Pierre Anquet)
«Перед тим як я почав займатися макрозйомкою, я, чесно кажучи, не був великим шанувальником комах, — каже французький фотограф П’єр Анке. — Але зараз я думаю, що вони дуже гарні, якщо знайти час і придивитися до них.
Я почав знімати пейзажі та портрети, але побачив відео американського макрофотографа Томаса Шахана, і все: я просто закохався в макрозйомку», — говорить він.
Може здатися, що зйомка великим планом, від якої захоплюватимете подих, — це щось, на що спроможні тільки досвідчені фотографи з найдорожчим обладнанням, але насправді неймовірних результатів можна досягати з апаратурою різних цінових діапазонів. Ви можете поекспериментувати з фокусуванням крупним планом, використовуючи об’єктив у своєму комплекті обладнання, перш ніж переходити на спеціальний макрооб’єктив.