Пьотр каже, що зйомка світлових смуг є відносно простою. «Вам знадобиться лише стандартне обладнання, штатив і хороше місце, — каже він. — Зробити таку фотографію зовсім не складно, а результат, який можна побачити на РК-дисплеї, завжди фантастичний. Іноді навіть не потрібно редагувати такі знімки, тому що вони чудово виглядають без того». Знято на камеру Canon EOS 5D Mark IV з об’єктивом Canon EF 16-35mm f/2.8L USM (якому на заміну прийшла модель Canon EF 16-35mm f/2.8L III USM) із фокусною відстанню 18 мм, витримкою 25 сек, діафрагмою f/11 та ISO 1000. © Пьотр Скршипець (Piotr Skrzypiec)
Пьотр Скршипець, який вдень працює туристичним гідом, а вночі фотографує світлові смуги, застосовує свої знання красивих місць і техніку тривалої експозиції для створення приголомшливих пейзажних фотографій у Словенії та за її межами. Тому не дивно, що він став переможцем першого конкурсу Redline Challenge від Canon.
Мета цього фотоконкурсу — підвищити майстерність фотографів-любителів за допомогою завдання «Світло в темряві». Три знімка Пьотра потрапили у фінальний список, а його атмосферна фотографія віадука, оповитого туманом, була обрана загальним переможцем.
Пьотр застосовував тривалу експозицію, щоб перетворити різкі фари рухомих машин на звивисті колірні смуги. Тривала експозиція означає зйомку з довгою витримкою, яка може становити від кількох секунд до кількох годин, що призводить до розмиття рухомих об’єктів. Ця техніка не потребує жодної спеціалізованої камери або об’єктива, а результати можуть бути приголомшливими. Окрім розмиття руху, довгі витримки хороші тим, що дозволяють максимально збільшити кількість світла, що потрапляє в камеру, для зниження ISO, аби покращити якість зображення.
Пьотр розповідає нам про місця своїх зйомок і дає поради, як зробити схожі фотографії світлових смуг.