Каскадні бальні сукні, вигадливі арки та безліч квітів — характерні риси неземних зображень Розі Харді. Але за кожною фотографією ви також знайдете історію — делікатно сплетену розповідь, що розкривається в елементах зображення, або ретельно підібрану супровідну цитату, що показує роботу в новому світлі.
«Мене завжди дуже приваблювали людські історії», — каже Розі. Креативна портретна фотографка почала свій шлях в Інтернеті, документуючи власний досвід втрати волосся в підлітковому віці та намагаючись розкрити свою ідентичність, не спираючись на зовнішність. «Я дуже зацікавилася тим, що відчувають інші люди, людською психологією та поведінкою. У моїй роботі та в роботах інших мене завжди приваблює емоційний аспект. Ось чому мені так цікаві портрети».
Від творчих автопортретів до весільних фотографій і комерційних проєктів — портрети Розі мають вражаючу, потойбічну естетику. «Моя робота, безумовно, еволюціонує, але я все ще намагаюся працювати в одному стилі — фантазійних, сюрреалістичних, казкових образів, які я завжди створювала», — каже вона.
Ось 10 найкращих порад від неї ентузіастам, які хочуть дослідити цю магічну сферу.
Практична магія: досліджуємо містичне освітлення та неземні фотообрази
- Використовуйте привабливе боке
- Знімайте з підсвічуванням
- Використовуйте різний реквізит і костюми
- Експериментуйте з м’яким освітленням
- Творчо підходьте до оброблення відзнятого
- Створюйте кольорову палітру
- Досліджуйте різні місця
- Вибирайте правильний об’єктив
- Використовуйте довшу витримку
- Створюйте оповідання
1. Використовуйте привабливе боке
Експерименти з боке допомагають відтворити чарівну атмосферу, особливо коли використовуєш велику діафрагму й мале число f для невеликої глибини різкості, яка пом’якшує фон.
«Боке — це дуже мрійливий ефект, — каже Розі. — Якби я знімала в місці, яке дійсно хочу показати, то я б робила це з вужчою діафрагмою, щоб охопити й середовище. Але якщо потрібно зосередитися на сукні, то я б прибрала задній план і привернула всю увагу до моделі».
2. Знімайте з підсвічуванням для створення мрійливих образів
«Зйомка в тіні, зі світлом, що фільтрується крізь дерева, і підсвічуванням, — це насправді чудовий спосіб створити м’яке, приємне й містичне освітлення, якщо у вас немає спеціального обладнання», — каже Розі. Розмістивши джерело світла позаду об’єкта зйомки, ви можете створити ефекти ореолу або обідка та м’які зображення, що забезпечують відчуття інтимності. «Як на мене, це зменшує хаотичність знімку й робить його більш казковим».
Поєднання камери Canon EOS R5 або Canon EOS 5D Mark IV з природним світлом — основа її вигадливого фотостилю. «Мені подобається природне освітлення, і я думаю, що якщо ви зможете опанувати його на початковому етапі, то це допоможе вашому розвитку в цій професії», — додає вона.
3. Використовуйте різний реквізит і костюми
У своїх фотографіях Розі часто використовує цікавий реквізит і власні фірмові бальні сукні, що оживляють потойбічні сцени елементами ручної роботи, які вона додатково персоналізує на етапі обробки відзнятого. «Декорації, реквізит і костюми варті зусиль для дослідження, — каже вона. — Саме це відрізняє мене від інших фотографів».
Щоб зменшити витрати, вона радить шукати вигідні пропозиції на онлайн-аукціонах та в місцевих магазинах секонд-хенду, орендувати реквізит на складах та в магазинах прокату костюмів або навіть виготовляти власний реквізит — як вона зробила з однією зі своїх улюблених фотографій, де вона пролізає через гігантський телефон. «Я просто вийняла дзеркало з рамки, пролізла крізь нього, а потім вставила в цю рамку фотографію свого телефону, — розповідає вона. — Я вирізала шматочки картону у формі сердечок-сповіщень і пофарбувала їх лаком для нігтів, тому що в той час у мене не було фарби».
4. Експериментуйте з м’яким освітленням
Велику роль у створенні тонкої естетики відіграє правильне освітлення. «Розсіяне м’яке освітлення без різких тіней пом’якшує шкіру», — каже Розі.
Хоча вона намагається обирати місця зйомки виходячи саме з характеристик освітлення, іноді доводиться маніпулювати природним світлом, і для цього є безліч різних способів. «Якщо робиш портрет на сонці, можна повісити простирадло, щоб трохи розсіяти світло, — каже вона. — Якби я використовувала рефлектор, то обрала б золотий, а не холодний срібний, щоб зробити відтінок шкіри теплішим».
5. Творчо підходьте до оброблення відзнятого
Програмне забезпечення для редагування дає вам можливість змінювати кольори та пом’якшувати зображення, щоб створити атмосферу, як уві сні. «Редагування також допомагає зробити так, щоб результат вашої роботи виглядав набагато дорожчим, ніж ті гроші, які ви справді на нього витратили», — каже Розі, яка часто вдосконалює свій реквізит і декорації в редакторі, починаючи від композиції і закінчуючи створенням складних сюрреалістичних світів.
За її словами, програмне забезпечення Canon Digital Photo Professional (DPP) є ідеальним інструментом для початку. «DPP дуже допоміг мені, тому що це програмне забезпечення дає змогу не лише оброблювати RAW-файли, досягаючи максимальної якості, але й переглядати знімки у зручному форматі». Це програмне забезпечення для редагування також можна використовувати для налаштування таких елементів, як баланс білого, насиченість кольору й базові криві. «Це найкращий інструмент, коли потрібно зробити фотографію теплішою або холоднішою перед експортом, адже він зберігає цілісність файлу», — додає вона.
6. Створюйте кольорову палітру
Неземні фотографії часто мають м’яку та приглушену кольорову палітру, сповнену пастельними й холодними тонами. «Кольори справляють величезний вплив на загальний вигляд зображення, — каже Розі. — Мене як глядача відштовхують зображення, на яких забагато різних кольорів, якщо тільки це не є їхньою метою. Мене приваблюють картини в єдиному тоні».
Коли справа доходить до кольору, Розі віддає перевагу простоті й балансу. «Якщо ви зайдете на мої сторінки в соціальних мережах або на вебсайт, то побачите, що кожна фотографія має загальний тон чи один або два основні кольори, — продовжує вона. — Коли я знімаю, я намагаюся з’ясувати, якими будуть два мої кольори, або як мені пізніше відредагувати цю фотографію, щоб зробити її стилістично цілісною».
7. Досліджуйте різні місця
Коли йдеться про містичні зображення, центральне місце часто займає місце зйомки. Розі та її моделі часто позують на тлі вражаючих архітектурних споруд або густих лісів, щоб надати фотографіям неземної атмосфери. «Мене приваблюють покинуті місця, замки та будь-які арки, — каже вона. — Починати фотографувати в загальнодоступних місцях, таких як парки, ліси, великі відкриті водосховища та озера — дуже гарний спосіб звикнути до зйомки на публіці без тиску людей, які на вас дивляться, і уникнути неприємностей через відсутність належних дозволів».
8. Вибирайте правильний об’єктив
«Як портретний фотограф я не хочу спотворювати людей на своїх знімках, — каже Розі. — Зйомка на надширококутний об’єктив трохи спотворює обличчя, тому я тримаюся подалі під об’єкта, коли роблю портрети».
Вона зазвичай використовує об’єктиви Canon EF 35mm f/1.4L II USM, Canon EF 85mm f/1.2L II USM та Canon EF 50mm f/1.4 USM. Усі три об’єктиви мають широку діафрагму для м’якого фокусування зі збереженням реалістичних пропорцій і деталей. Її улюблені об’єктиви з фіксованою фокусною відстанню мають ще одну перевагу. «Я також думаю про взаємодію з людьми переді мною, — каже Розі. — Якби я використовувала довший об’єктив, то не змогла б добре взаємодіяти зі своїм клієнтом, бо кричала б здалеку».
Інші варіанти об’єктивів для таких типів зйомки — це Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM, Canon RF 50mm F1.8 STM та Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM.
9. Використовуйте довшу витримку
Всупереч загальноприйнятій думці, Розі любить використовувати надмірне експонування. «Я знаю, що багато людей здригнеться від думки про втрату деталей і надмірне висвітлення, але я вважаю, що це створює майже плівковий вигляд, коли експозиція трохи вища за норму», — каже вона.
Використання довшого часу експозиції також може створити на зображенні відчуття руху, особливо коли йдеться про рухомі елементи, такі як вода або хмари. Розі дедалі частіше експериментує зі штучним інтелектом (ШІ) під час редагування, і це стає в нагоді, коли вона працює з експозицією. «Тепер, якщо в мене, наприклад, надмірно експонована частина білої сукні, я можу просто обвести цю ділянку й попросити в запиті додати деталізацію, після чого програма проаналізує решту сукні й додасть такі ж саме деталі — і це просто вражає мене».
10. Створюйте оповідання
Історії лежать в основі робіт Розі, виводячи їх далеко за межі звичайних портретів, і вона заохочує ентузіастів додавати елементи оповідання до своїх зображень. «Багато людей вважають, що вміння розповідати історії є вродженим, але я гадаю, що цьому можна навчитися, — каже Розі. — Я не думаю, що надихатися іншими людьми — це соромно. Просто треба з повагою інтерпретувати таке натхнення. Я раджу деконструювати зображення, які вам подобаються, а потім пробувати застосувати ці елементи самостійно в інший спосіб».
Вона також радить шукати натхнення в собі. Деякі з її найпотужніших робіт з’явилися під впливом горя від утрати когось із близьких, яке вона передала у фотографії.
«Зрештою, те, до чого насправді слід прагнути, — це розповісти власну історію, надихнутися власними емоціями — як позитивними, так і негативними. Варто зазирнути в себе й запитати: «Що я хочу сказати? Як я можу прокоментувати життя?»
Щоб отримати більше натхнення та порад від фотографів, перегляньте відеоролики Розі про творче редагування та інші відео з навчальної серії Canon Europe Learning Series на YouTube.
Підготовлено Люсі Фулфорд (Lucy Fulford)
Пов’язана продукція
-
EOS R5
Тепер вам доведеться подивитися на бездзеркальні камери іншим поглядом. Неперевершені характеристики моделі EOS R5 повністю змінять ваш підхід до фотографування та відеозйомки. -
EOS R8
Перейдіть на новий рівень повнокадрової фото- та відеозйомки та втільте в життя свої творчі ідеї. -
EOS R50
Від чітких фотографій до відео у форматі 4K і прямих трансляцій — створюйте найкращий контент, що викликатиме захоплення, за допомогою цієї бездзеркальної камери EOS R. Усе в одному спеціалізованому пристрої. -
RF 35mm F1.8 MACRO IS STM
Макрооб’єктив із фокусом 35 мм і швидкою діафрагмою f/1,8 для створення ширококутних знімків, фотографування на коротких відстанях і гібридної стабілізації зображення. -
RF 50mm F1.8 STM
Компактний, тихий і легкий 50-міліметровий RF-об’єктив із фіксованою фокусною відстанню з широкою діафрагмою f/1,8 ідеально підходить для втілення вашого творчого бачення. -
RF 85mm F2 MACRO IS STM
У компактному й легкому телеоб’єктиві RF 85mm F2 MACRO IS STM виняткова універсальність знімання крупним планом поєднується з можливостями майстерного стиснення та 5-ступеневою стабілізацією зображення.