ТВОРЧИЙ ДРУК
Творче використання їжі
Поекспериментуйте з фуд-фотографією для створення унікальних натюрмортів.
ПОРАДИ З ДРУКУ
У більшості з нас є улюблені рецепти — наприклад, власна варіація якоїсь класичної страви або сімейна спадщина, що передається з покоління в покоління. Створити власну книгу з рецептами таких страв, які мають для вас особливе значення, — цікавий і креативний друкарський проект, який можна легко реалізувати просто з дому.
Лондонський фотограф Наташа Аліпур-Фарідані (Natasha Alipour-Faridani), що робить апетитні знімки їжі й напоїв, є визнаним експертом у цьому виді фотографування й може поділитися купою корисних порад для створення ефектних кулінарних фотографій. А коли ви будете готові надрукувати свої зображення й скласти власний фотоальбом, ви зможете легко відібрати найкращі знімки й перетворити їх на якісні роздруківки за допомогою бездротового принтера на кшталт Canon PIXMA TS3350.
Наташа вибрала для своєї книги рецептів кекс, що подається на сніданок, тому що хотіла додати кілька знімків інгредієнтів. «Щоб зробити книгу цікавішою й додати кольори, не обмежуйтесь лише знімками готової страви, — каже вона. — У рецепті свого кексу я приділила особливу увагу чорниці. Мені дуже подобається робити знімки їжі крупним планом».
Вона також вибрала рецепт мускатного гарбуза й тарта з рікоти, прикрашеного листям руколи. «Мені були потрібні рецепти, що виглядають яскраво», — пояснює вона.
Для своєї фотосесії Наташа скористалася камерою Canon EOS 5D Mark IV і двома об’єктивами — Canon EF 50mm f/1.8 STM та Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM. «Макрооб’єктив — це ідеальний варіант, якщо ви хочете зробити знімок із дуже малої відстані», — розповідає вона. Об’єктив EF 100mm f/2.8L Macro IS USM має максимальне збільшення 1:1 (або 1x), тобто об’єкти потрапляють на сенсор у своєму натуральному розмірі. Можливість знімати зблизька, але з широкою діафрагмою, як в об’єктива Canon EF 50mm f/1.8 STM з дуже малим значенням f, дозволяє досягти дуже малої глибини різкості. Як каже Наташа, «це означає, що я можу зробити чудове розмиття, що перетікає у фон».
Об’єктив Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM — це доступніша альтернатива моделі Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM, що також забезпечує неймовірну чіткість знімків.
Наташа використовувала штатив і зв’язала свою камеру з комп’ютером, щоб мати змогу відразу переглядати результати й коригувати композицію. Для більшості зі своїх знімків вона встановила діафрагму f/8 або f/9, завдяки чому об’єкти були у максимальному фокусі.
«Перш ніж починати, подивіться на інгредієнти й поекспериментуйте з різними кутами, — каже вона. — Якщо їжа виглядає пласкою, можна зробити знімок зверху. Я завжди стежу за тим, щоб у мене щось виходило за межі кадру: це може бути лише край тарілки, але він підкреслює, що кадр — лише частина більшої сцени».
Що стосується освітлення, для отримання професійних результатів вам потрібне спеціальне обладнання. «Я зробила ці знімки вдома, зі світлом від великого вікна, а для освітлення темніших, затінених ділянок скористалася відбивачем, — каже Наташа. — Мені подобається працювати з природним освітленням. Якщо у кадрі сонячне світло, можна зняти чудовий яскравий відблиск. Якщо ви хочете зробити знімки м’якішими й більш атмосферними, можна знімати за слабшого освітлення вранці чи ввечері. Простежте за тим, як и коли світло потрапляє у ваш дім, щоб отримати бажаний результат».
Для друку своїх знімків Наташа скористалася принтером серії Canon PIXMA TS3350, який підтримує бездротове передавання даних, що прискорює процес і робить його ефективнішим. «Цей принтер чудовий, — каже вона. — Він швидкий, і його легко налаштувати. Чорнильні картриджі легко встановлюються й забезпечують живі й точні кольори».
Наташа вибрала глянсовий фотопапір Canon Photo Paper Plus Glossy II, що забезпечує високу якість, і поекспериментувала з різними розмірами паперу. «Я надрукувала знімки у форматах 13×18 см, 10×15 см і 13×13 см, а завдяки функції друку без полів мені не довелося обрізати краї». Принтер серії Canon PIXMA TS3350 підтримує друк без полів для розмірів до 13×18 см, а також працює з різними форматами паперу до A4 з подаванням аркушів через регульований задній лоток.
Як і всі бездротові принтери Canon PIXMA, модель PIXMA TS3350 сумісна з цілою низкою програм Canon для друку. У програмі Canon Easy-PhotoPrint Editor є різні параметри, макети й шаблони, що розширюють творчі можливості й можуть бути адаптовані для книги рецептів, а сама програма сумісна зі смартфонами й планшетами. Також є класична версія для комп’ютерів з macOS і Windows.
«Друкувати через програму Canon Easy-PhotoPrint Editor дуже просто й швидко, — розповідає Наташа. — За допомогою кнопки "Огляд" я вибираю знімки їжі з комп’ютера». Програма також може підключатися до цілої низки інших хмарних платформ і соціальних мереж включно з Google Диском та Instagram.
Тож наступного разу, коли попрямуєте на кухню, згадайте рецепти, які хотіли б закарбувати у власній книжці, щоб поділитися з родичами й друзями. Фотографування їжі й розроблення дизайну для книги рецептів — це не лише цікаво: ви також створюєте пам’ятну річ з описом смачних страв та апетитними зображеннями, яку передасте наступним поколінням.
Підготувала Клер Гільо (Claire Gillo)
Натхнення — це ключ до створення видатних знімків, також будуть корисними поради для покупців, тематичні інтерв’ю — все це потрібно для втілення у життя найкреативніших ідей.
Повернутися до всіх порад і прийомівТВОРЧИЙ ДРУК
Поекспериментуйте з фуд-фотографією для створення унікальних натюрмортів.
ФОТОГРАФІЯ ЇЖІ
Робіть найапетитніші кулінарні фото з нашими ретельно відібраними об’єктивами Canon.
ФОТОГРАФІЯ ЇЖІ
Фотограф і власник кулінарного блоґа Ліна Ломеліно (Lina Lomelino) ділиться своїми порадами щодо створення неперевершених знімків їжі.