Творча портретна фотографія

Фотограф Ніна Коллінз здобула велику популярність у TikTok завдяки своїм цікавим автопортретам. У цій статті вона ділиться своїми порадами щодо створення стилю зйомки та використання простих аксесуарів.
Жінка з довгим світлим волоссям у рожевих сонцезахисних окулярах позує на фоні рожевої штори з гірляндою з намиста. Її знімок видно на задній панелі камери, яка стоїть на столі перед нею.

Тіктокер і фотограф-самоучка Ніна Коллінз (Nina Collins) вважала кар’єру фотографа недосяжною, але вона твердо вирішила досягти успіху. «Я була безробітною студенткою, але, хоча моє навчання було зовсім не пов’язане з фотографією, я знала, що хочу працювати у сфері фотографії, а тому мені потрібно було скласти портфоліо, — пояснює вона. — Я вчилася сама, вивчаючи багато інформації, а також методом спроб і помилок».

Замість того, щоб розміщувати свої фотографії на звичних платформах, де вона вже мала сторінку, Ніна вирішила почати з нуля в TikTok. «Я боялася негативних коментарів, — пояснює вона. — Мені здавалося, що люди будуть надто критичні й помічатимуть недоліки в моїх навичках редагування або налаштуваннях камери».

Проте реакція на її надихаючі відео в TikTok була позитивною, і в неї швидко з’явилися підписники. «За перші чотири місяці на мене підписалося 20 тисяч людей. Коментарі піднімали настрій, і вони гадки не мали, хто я така. Їм не потрібно було говорити мені приємні речі — вони коментували, тому що їм справді подобалося те, що вони бачили, і це надало мені впевненості, яка була мені потрібна».

Серія фотосесій Ніни на тему «Десятиліття», у яких вона демонструє моду, зачіски та стилі зйомки різних епох, виявилася особливо популярною. Вона також показує глядачам процес підготовки, демонструючи, як кожен може спробувати відтворити різні образи. Тепер її мета — надихнути інших людей взяти до рук камеру та спробувати свої сили. «Я створюю свої відео в TikTok, щоб поділитися ідеями, методами та рішеннями в надії, що це допоможе іншим людям, які захоплюються фотографією», — каже вона.

У цій статті Ніна розповідає про простоту підготовки до зйомки, стильове оформлення зйомки й ділиться порадами щодо зміцнення впевненості в позуванні під час зйомки творчих автопортретів.

1. Удоскональте свої ідеї

Жінка з довгим світлим хвилястим волоссям, одягнена в білу футболку, білі кросівки й джинси кольору хакі, тримає в руках камеру Canon і посміхається на камеру.

Ніна має понад 60 тисяч підписників у TikTok, а її уроки з фотографії, що містять поради та прийоми з різних тем: від створення знімків до Дня Святого Валентина до відтворення знімків знаменитостей, регулярно набирають понад 20 тисяч переглядів.

Жінка з довгим світлим волоссям у сонцезахисних окулярах рожевого кольору дивиться вгору й посміхається, тримаючи руки біля обличчя, ніби вона танцює, піднімаючи руки.

Зачіска та макіяж важливі для відтворення бажаного образу. Складання дошок настрою допоможе вам придумати ідеї, а також надихне на створення реквізиту, який відповідає певній епосі. Знято на камеру Canon EOS R6 з об’єктивом Canon RF 50mm F1.8 STM з витримкою 1/160 с, діафрагмою f/2,8 та ISO 1250. © Ніна Коллінз (Nina Collins)

«Я цікавлюся фешн-фотографією, редакційною та портретною фотографією, тому мені дуже цікаво спостерігати за тим, як розвивалися ці напрямки, — пояснює Ніна. — Можна побачити очевидні зміни в одязі, зачісці та макіяжі, а також у тому, як виглядають фотографії завдяки обладнанню та ресурсам, доступним на той час. Проєкт «Десятиліття» виник у результаті мого бажання створити серію фотографій, які б наочно продемонстрували цей розвиток.

Я багато чого вивчала, особливо про те, що мені подобалося і не подобалося в кожному портреті, наприклад різні стилі редагування і пози, і я використовуватиму ці знання під час створення селфі в майбутньому».

Якщо ви хочете провести власну концептуальну зйомку, Ніна радить створити дошку ідей. «Я зробила дошку Pinterest для кожного десятиліття з вбранням, позами та стилями редагування, — пояснює вона. — Це допомогло мені зрозуміти, що потрібно зробити, щоб відтворити кожен образ».

2. Фони, реквізит та місце зйомки

Жінка стоїть на колінах на підлозі та розвішує рожеву тканину з довгими гірляндами з рожевого намиста на стійці для одягу. Позаду неї стоїть штатив для камери.

Щоб фон виглядав гарно, він не обов’язково має бути дорогим або професійним. Для створення цікавих ефектів використовуйте те, що вже є у вас удома, наприклад шматки тканини або гірлянди з намиста.

Якщо, як і в більшості людей, у вас немає доступу до фотостудії, ви можете створити власну студію вдома. Насправді, Ніна створює всі свої образи вдома, покладаючись на реквізит, стильове оформлення та якість камери Canon, щоб досягти бажаного образу. «Моя підготовка до фотозйомки проходить дуже просто», — говорить вона.

Вам також не знадобляться дорогі аксесуари. «Для фону я використовувала все, що знаходила — рушники, простирадла, ковдри. Вам навіть не знадобиться підставка. Я розміщувала їх на стільцях, перилах і навіть вішала на дверцята шаф. Щоб створити цікавий фон, ви можете використовувати прості побутові предмети, наприклад рослини».

Щоб зйомка вийшла максимально екологічною, Ніна зазвичай обирає одяг із власного гардеробу. «Я намагаюся знайти образи для обраної мною епохи з використанням одягу, який у мене вже є», — каже вона.

3. Вибирайте найкращі інструменти

Жінка з довгим світлим волоссям сидить перед рожевою тканиною, з якої звисають гірлянди с намиста. Перед нею стоїть камера Canon з об’єктивом, закритий розкладний телефон із наклеєним камінням, рожеві сонцезахисні окуляри та заколки у вигляді метеликів.

Гібридна камера, як-от Canon EOS R6, поєднує швидкість, якість і гнучкість, що робить її ідеальним інструментом для створення контенту. Разом із ширококутним об’єктивом, таким як Canon RF 50mm F1.8 STM, ваші портретні знімки матимуть приємний ефект розмиття фону.

Ніна рекомендує універсальну камеру, як-от Canon EOS R6, яку вона використовує разом зі своїм улюбленим об’єктивом Canon RF 50mm F1.8 STM. Компактний, легкий і доступний за ціною об’єктив RF 50mm F1.8 STM ідеально підходить для зйомки в умовах слабкого освітлення. Ніні подобається його невелика глибина різкості, яка допомагає створити красиво розмитий фон, що має неочікувану додаткову перевагу: «Він дуже зручний під час використання фону, який потрібно прасувати, оскільки не видно складок», — каже вона. Дізнайтеся більше про вибір ідеального об’єктива для портретної зйомки в нашому посібнику.

Ніні також подобається якість зображення камери EOS R6. «Вона дійсно приголомшлива й надає професійного вигляду моїм фотографіям, які зроблені вдома за допомогою підручних засобів», — каже вона. На її думку відкидний екран корисний для зйомки з використанням таймера, і їй також подобається простота підключення камери до смартфона через програму Canon Camera Connect.

Вам також не потрібно вкладати кошти в дороге освітлювальне обладнання. «Мої уроки максимально доступні, тобто кожен може спробувати зробити зйомку вдома, — пояснює Ніна. — «Якби я почала використовувати світлові коробки та спалахи, це не мало б сенсу. Я завжди використовую добре освітлені місця біля великих вікон. Іноді, якщо я хочу додати тіні, я використовую прості лампи та ліхтарі, але зазвичай я не використовую нічого».

Якщо ви все ж таки хочете поекспериментувати з освітленням, ви можете дізнатися більше про створення саморобного софтбоксу для більш привабливих портретів у нашому посібнику з виготовлення власних фотоаксесуарів.

4. Експериментуйте з налаштуваннями

Рука тримає камеру, на задньому екрані видно різні налаштування.

Поекспериментуйте з налаштуваннями камери, щоб підібрати оптимальне значення діафрагми, витримку та ISO для портретів, після чого можна зосередитись на створенні образу.

Для зйомки автопортретів найкраще нічого не ускладнювати, бо це дозволяє зосередитися на позі та композиції. «Я не люблю сильно змінювати налаштування, коли починаю знімати, — каже Ніна. — Я завжди використовую автофокус. Для зйомки портретів у камері EOS R6 є чудова функція розпізнавання та відстеження облич та очей, через що майже всі портрети виходять ідеальними. Зазвичай я знімаю з діафрагмою f/1,8 для отримання невеликої глибини різкості, ISO 800 та витримкою 1/125 с».

5. Використовуйте програму Canon Camera Connect

Жінка з довгим світлим волоссям сидить на підлозі у вітальні, тримаючи в руках пару рожевих сонцезахисних окулярів, і посміхається на камеру, що стоїть на дерев’яному столі.

Ніна використовує прості декорації та реквізит, щоб надихнути якомога більше своїх підписників спробувати свої сили. Установивши камеру на стійку поверхню, наприклад на журнальний столик, ви зможете зробити селфі без штативу.

Руки тримають смартфон, на якому відкрита програма Canon Camera Connect, а позаду на столі лежить камера Canon.

Ніна каже, що програма Canon Camera Connect дуже важлива для її роботи — вона дозволяє компонувати знімки, налаштовувати параметри та спускати затвор дистанційно.

Побудувати кадр, змінити налаштування та спустити затвор легко з програмою Canon Camera Connect, яка дозволяє керувати камерою з підтримкою Wi-Fi віддалено зі смартфона, знову ж таки без використання додаткових або дорогих аксесуарів.

«Чесно кажучи, я не знаю, чи могла б знімати автопортрети без неї, — каже Ніна. — Ви можете чітко бачити зміну композиції кадру, а також використовувати програму для налаштування параметрів та спуску затвора. Саме так я знімаю весь свій контент».

6. Практикуйте пози

Жінка з довгим світлим волоссям, зібраним на маківці за допомогою кількох маленьких заколок у вигляді метеликів, тримає розкладний телефон збоку від обличчя і дує губи на камеру.

Використання реквізиту — одна з головних порад Ніни для визначення десятиліття, яке вона хоче показати, як-от цей розкладний телефон. Щоб ваша зйомка була доступною за ціною та екологічною, можна придбати старий одяг та реквізит у благодійному магазині або пошукати щось у гардеробі батьків. Знято на камеру Canon EOS R6 з об’єктивом Canon RF 50mm F1.8 STM з витримкою 1/200 с, діафрагмою f/2,8 та ISO 1000. © Ніна Коллінз (Nina Collins)

Жінка з довгим світлим волоссям похмуро дивиться в камеру, розводячи волосся в сторони.

Експериментуйте з рухом, щоб зробити знімки цікавішими й не схожими один на інший. Знято на камеру Canon EOS R6 з об’єктивом Canon RF 50mm F1.8 STM з витримкою 1/160 с, діафрагмою f/2,8 та ISO 1000. © Ніна Коллінз (Nina Collins)

«Я знаю, що для мене краще в кадрі, але я також знаю, що опинитися перед камерою і почуватися трохи ніяково — це звичайна справа. Ви можете знайти свій «найкращий ракурс», але це може призвести до того, що ваші фотографії вийдуть дещо одноманітними, — пояснює Ніна. —

Використання реквізиту дає можливість взаємодіяти з предметом, який ви використовуєте. Ви можете побачити, як я використовую сонцезахисні окуляри, губну помаду або блискучий розкладний телефон під час зйомки в стилі останнього десятиліття — 2000-х рр. Ви також можете додати руху — спробуйте відкинути волосся, порухати одягом. І пам’ятайте, ніхто не побачить фотографії, які ви не опублікуєте, тому спробуйте все!».

7. Експериментуйте з редагуванням

Якщо ви сподіваєтеся досягти певного вигляду знімка, подумайте, як ви редагуватимете фотографії, незалежно від того, чи це буде безкоштовна програма Canon Digital Photo Professional (DPP) або Adobe Lightroom. «Під час зйомки серії "Десятиліття" я значною мірою покладалася на редагування, — каже Ніна. — Я дивилася на свою дошку настрою та обирала характерні риси кожної епохи, як-от зернистість, освітлення та тон. Наприклад, знімки 60-х та 70-х рр. мали дуже зелений або жовтий тон. Я записую ці ключові змінні й шукаю потрібні налаштування в Lightroom, поки не залишуся задоволена».

8. Будьте активним користувачем соціальних мереж

Жінка з довгим світлим волоссям наносить блиск для губ перед дзеркалом.

Ніна побачила, що відео з процесом — від складання дощок настрою до укладання волосся та нанесення макіяжу — надихають її глядачів на створення власних автопортретів.

У TikTok люди із задоволенням дивляться відеоролики з процесом створення знімка. «На інших соціальних каналах ви можете подумати: "О, чудова фотографія", але ви не будете знати, що відбувалось у процесі її створення, — пояснює Ніна. — У TikTok ви можете побачити, що відбувається за лаштунками, як я створюю щось із нічого. Людям це подобається, тому що вони думають: "Я теж так можу"».

Варто подумати й про музику. До кожної зйомки із серії «Десятиліття» Ніна ретельно підбирає відповідний епосі саундтрек для досягнення максимального ефекту. «Окрім того, що він має бути актуальним, він має бути достатньо відомим, щоб бути знайомим глядачам. Він також повинен бути досить популярним, щоб інші люди також використовували цей звук — чим більше людей використовують звук, тим краще працює алгоритм TikTok, що призводить до зростання популярності».

Погляньте на процес створення Ніною цієї зйомки в TikTok, чому б не обрати епоху й спробувати зробити таку зйомку самостійно за допомогою її порад? Діліться своїми відео в TikTok, додаючи @canonemea.


Adobe та Lightroom — зареєстровані торговельні марки або торговельні марки компанії Adobe в США та/або в інших країнах.


Автор: Астрід Пітман (Astrid Pitman)

Пов’язана продукція

  • EOS R8

    Перейдіть на новий рівень повнокадрової фото- та відеозйомки та втільте в життя свої творчі ідеї.
  • RF 35mm F1.8 MACRO IS STM

    Макрооб’єктив із фокусом 35 мм і швидкою діафрагмою f/1,8 для створення ширококутних знімків, фотографування на коротких відстанях і гібридної стабілізації зображення.
  • RF 24mm F1.8 MACRO IS STM

    Компактний і легкий 24-міліметровий об’єктив із фіксованою фокусною відстанню, який ідеально підходить для зйомки пейзажів, влогів та інтер’єрів, а також макрозйомки.
  • EOS R6

    Щоб ви не знімали і як би ви це не робили, камера EOS R6 допоможе вам розкрити свій творчий потенціал на повну.
  • EOS R10

    Переходьте на новий рівень фото- та відеозйомки з бездзеркальною камерою лінійки EOS R, створеної на основі сенсора APS-C.
  • RF 50mm F1.8 STM

    Компактний, тихий і легкий 50-міліметровий RF-об’єктив із фіксованою фокусною відстанню з широкою діафрагмою f/1,8 ідеально підходить для втілення вашого творчого бачення.

Схожі статті

Створення власної домашньої студії

Дізнайтеся, як розкрити творчий потенціал спалахів і навчитися знімати неперевершені портрети без додаткових витрат.

Квір-портрети з настроєм

Небінарний фотограф Луїс Пейнтер про фотографування у квір-спільноті.

Експериментуйте із сімома різними стилями

Розвивайте свої фотонавички в нових напрямках і створюйте видатні знімки, пробуючи по одному новому стилю кожного дня.

Казкові портрети

Десять експертних порад для створення незабутніх містичних зображень від Розі Харді.