Селфі стали інтуїтивно зрозумілим і креативним способом фіксувати події свого життя як у вигляди дорогоцінних моментів, про які не хочеться ніколи забувати, так і у формі самовираження. Але як перетворити звичайне селфі на автопортрет професійної якості?
Лондонський фотограф автопортретів і поетеса Амааль Саїд (Amaal Said) має вже понад 23 тисячі підписників у соціальних мережах і каже, що її художні селфі — це чудовий спосіб документувати своє життя, як в особистому, так і у фотографічному плані. «Автопортрети завжди були порталом у моє минуле, — каже вона. — Я можу згадати, як почувалася в певний момент свого життя, і мені подобається, що з роками я фотографую себе все краще й краще».
Амааль ділиться з нами порадами щодо створення автопортретів, якими хочеться ділитися, які хочеться друкувати й зберігати назавжди. Вона також демонструє, як легко закарбувати власний особливий момент, передаючи камеру сестрі й допомагаючи їм під час неформальної фотосесії в парку.
СТВОРЕННЯ ВЛАСНИХ ФОТОПОРТРЕТІВ
Вісім порад для створення вражаючих власних фотопортретів
1. Розпочніть з режиму авто й поступово розбирайтеся з налаштуваннями
Автоматичний режим — чудова відправна точка, радить Амааль. «Якщо ви лише починаєте, не соромтеся користуватися автоматичними налаштуваннями на своїй камері», — каже вона.
Корисні налаштування, такі як режим автопортрета й портрета, що є на камері Canon EOS M6 Mark II та інших моделях початкового рівня, як-от Canon EOS 250D, допомагають затіняти фон, робити природнішими колі шкіри й пом’якшувати текстуру волосся.
Для більшого контролю за глибиною різкості спробуйте скористатися режимом пріоритету діафрагми. У цьому напівавтоматичному режимі ви можете самостійно вибрати діафрагму — розмір отвору в об’єктиві, через який проходить світло. Що менше значення діафрагми, то більше світла потрапляє всередину. Щоб вивести фон з фокуса, виберіть ширшу діафрагму, як-от f/1.4.
Досягти виразного вигляду також дозволяє вибір спеціального об’єктиву з широкою діафрагмою, що призначений для зйомки портретів. Зокрема, Амааль сподобалося працювати з об’єктивом Canon EF-M 32mm f/1.4 STM. «Мені подобається розмитий фон, а для цього потрібна широка діафрагма. Коли впускає більше світла, воно допомагає ізолювати об’єкт від фону», — пояснює вона.
Вона також часто використовує об’єктив Canon EF 50mm f/1.8 II (на зміну якому вже прийшла модель Canon EF 50mm f/1.8 STM), оскільки віддає перевагу автопортретам з фокусом на обличчі. «Завдяки цьому з’являється ефект наближення», — каже вона. На камеру Canon EOS M6 Mark II можна встановити будь-який об’єктив з широкого асортименту моделей EF та EF-S від Canon завдяки маленькому й легкому адаптеру кріплення камери Canon EF-EOS M.
2. Найголовніше — правильне місце
«Важливо розуміти, який саме фон вам потрібен, і для створення потрібної атмосфери необхідно знайти місце, що підходить, — розповідає Амааль. — Мені подобається робити портрети в парках, створюючи фото за різних умов. Важливо підібрати тихе місце, де вашій зйомці не заважатимуть інші люди».
Оточення може повністю змінити настрій автопортрета, але іноді достатньо порожнього фону, каже вона. «У мене у ванній кімнаті є біла стіна, тож я зазвичай використовую її як фон і надягаю щось яскраве, щоб виділитися. Але у вас може бути куточок десь у саді або в домі, де можна встановити штатив. Важливо стежити за тим, щоб фон не було забагато чогось, що відволікає увагу».
3. Експериментуйте зі світлом і композицією
«Мені дуже подобається теплі тони "золотої години", — розповідає Амааль, маючи на увазі час, коли сонце сходить або заходить. — М’якіше сонце — це завжди добре. Слід уникати зйомки за різкого сонячного світла, тому що з ним виникає забагато тіней. Мені також доводилося знімати в похмурі дні, і такі фотографії іноді виходять непогано — просто необхідно налаштувати параметри відповідно до умов освітлення».
Коли йдеться про композицію, Амааль рекомендує прибирати з кадру все зайве. «Робіть коригування просто під час роботи та експериментуйте з розташуванням під різними кутами, — каже вона. — Фотографія повністю змінюється, якщо дещо зміститися відносно центру, і з можна пробувати різні варіанти».
Якщо залишити місце навколо зображення, це також розширює можливості для обтинання під час публікації в Instagram. «Я зазвичай роблю автопортрети в альбомному режимі, тому що тоді з обох боків є місце, з яким можна поекспериментувати», — додає вона.
4. Візуалізуйте через колір
Експерименти з колірною палітрою також допомагають продемонструвати свою індивідуальність. «Я завжди починаю з того, як я наразі почуваюся, і рухаюся від цієї точки, — пояснює Амааль. — Іноді я хочу щось атмосферне та одягаюся відповідним чином, або ж мені хочеться продемонструвати на автопортреті нову помаду».
Мені подобаються кольори. Зазвичай я додаю їх на свої автопортрети через свій хіджаб і помаду, але їх можна продемонструвати в стільки способів». Щоб поекспериментувати, повісьте відріз тканини на стіну або закріпіть його на чому високому. Кольори також можна додати за допомогою квітів.
«Планування колірної гами заздалегідь — завжди чудовий спосіб створити виразний автопортрет. Подумайте про те, як колір вашого одягу виглядатиме на фоні — або чи достатньо чітко він вас виділяє. Колір — це особливо важливий фактор на автопортретах під час заручення або весілля, оскільки ви з партнером маєте бути ключовим елементом фото».
5. Навчіться розслаблятися
«Перевага автопортретів у тому, що за камерою немає іншої людини, яка пильно дивиться на ваше обличчя, — каже Амааль, яка також додає, що реквізит, як-от квіти або дзеркала, допомагає людям легше почуватися перед об’єктивом і відкриває додаткові можливості для творчих експериментів.
«Зазвичай люди кажуть, що не знають, що робити з руками, і це геть нормально. Саме тому я рекомендую на початку тримати щось у руках». Може бути непогано надіти цікаві сережки або велике намисто, тому що за нього можна взятися.
6. Використовуйте штатив та автоспуск
Для створення автопортретів Амааль використовувала компактну й легку 32,5-мегапіксельну камеру Canon EOS M6 Mark II із сенсорним екраном, що відхиляється на 180°, і вбудованим модулем Wi-Fi, і вона рекомендує встановлювати цю камеру на штатив і користуватися автоспуском.
«Canon EOS M6 Mark II — чудова камера, з якою можна експериментувати, а налаштувати автоспуск дуже легко», — пояснює вона. — «Можна вибрати дво- або десятисекундний автоспуск. Я зазвичай вибираю десять секунд, аби мати достатньо часу, щоб підготуватися», — додає вона.
Для налаштування композиції також можна нахилити сенсорний екран до обличчя, коли ви стоїте перед камерою.
7. Знімайте портрети дистанційно
За допомогою програми Canon Camera Connect можна відключити камеру Canon з Wi-Fi до пристрою Apple або Android для дистанційної зйомки. Можливість переглядати кадр і робити знімок просто зі смартфона суттєво спрощує створення чудових і чітких портретів. «Якщо ви не хочете повертатися до камери, аби перевірити, чи вірно налаштований фокус, вам дуже допоможе програма Camera Connect, — каже Амааль. — Вона також неймовірно корисна, коли змінюєш положення в кадрі».
Відкидний сенсорний екран на камері Canon EOS M6 Mark II також дозволяє налаштовувати фокус на обличчя. «Можливість відкинути екран, щоб побачити, як виглядаєш, просто неймовірна — і зберігає багато часу», — розповідає Амааль.
Амааль подобається, коли зображення дуже чіткі та яскраві, тому вона забезпечує фокусування за допомогою низки методів. «Ось спосіб, яким я користувалася в минулому, коли в мене не було камери з відкидним екраном або дистанційним спуском: я просто тримала щось перед об’єктивом (зазвичай квіти), фокусувалася на цьому предметі, а потім ставала в те ж місце, — пояснює вона. — Мені також подобається автофокус із відстеженням обличчя, але це не завжди відходить, якщо на передньому плані є якісь предмети».
8. Редагуйте й друкуйте автопортрети з якістю професійного рівня
Налаштування параметрів для одночасної зйомки у форматах RAW і JPEG розкриває додаткові можливості для редагування фотографій. Можна скористатися безкоштовним фоторедактором Canon Digital Photo Professional (DPP), що дозволяє покращувати зображення у форматі RAW та має інструменти для налаштування балансу, насиченості, експозиції тощо.
«Для редагування фото не потрібно бути професіоналом, — каже Амааль. — Для мене головне — експозиція, тому що іноді фото не таке яскраве, як мені хотілося б. Щоб досягти бажаного ефекту, я експериментую з контрастністю й тінню. Мені також подобається експериментувати з обертанням фотографії під час редагування. Крім того, я велика шанувальниця чорно-білих портретів».
Коли редагування буде завершено, ви можете надрукувати фото просто з телефона на компактному принтері Canon SELPHY Square QX10. Він ідеально підходить для друкування найулюбленіших автопортретів, що можна зберігати в альбомах і на дошках. Для створення фотографій професійної якості і дуже живих знімків також підійде принтер серії Canon PIXMA G.
Автор: Лорна Докерілл (Lorna Dockerill)
Пов’язана продукція
-
Бездзеркальні камери
EOS R10
Переходьте на новий рівень фото- та відеозйомки з бездзеркальною камерою лінійки EOS R, створеної на основі сенсора APS-C. -
Бездзеркальні камери
EOS R50
Від чітких фотографій до відео у форматі 4K і прямих трансляцій — створюйте найкращий контент, що викликатиме захоплення, за допомогою цієї бездзеркальної камери EOS R. Усе в одному спеціалізованому пристрої. -
Стандартний об’єктив
RF 50mm F1.8 STM
Компактний, тихий і легкий 50-міліметровий RF-об’єктив із фіксованою фокусною відстанню з широкою діафрагмою f/1,8 ідеально підходить для втілення вашого творчого бачення.