Чи створювали ви будь-коли діораму: модель, що представляє сцену з тривимірними фігурами? Діорама може бути як мініатюрною, так і масштабною конструкцією, і хоча це завдання здається складним, насправді воно не потребує багато грошей.
Мало хто знайомий із мистецтвом створення мініатюрних діорам краще, ніж Оле Фрідріх (Ole Friedrich) і Естер Мора Чаваррія (Esther Mora Chavarria), які зібрали близько 114 000 підписників у TikTok. Вони зачарували аудиторію, створюючи історично достовірні складні діорами — від доісторичних моделей із динозаврами до сцен сафарі з носорогами й оленями.
В останньому випуску серії Canon SELPHY Craft Club Оле та Естер створили мініатюрну художню галерею, де представлено дві з найвідоміших картин світу, і додали їм особисті штрихи. Для цього проєкту вони обрали картини «Дівчина з перловою сережкою» Яна Вермера та «Поцілунок» Густава Клімта.
Подивіться, як вони це зробили за допомогою принтера Canon SELPHY Square QX10, послухайте їхню розповідь про процес і дізнайтеся поради, що допоможуть вам створити щось власноруч.
Відтворіть відомі картини за допомогою паперу
Концепція
Оле та Естер живуть у Барселоні, Іспанія, і познайомилися під час вивчення археології в Барселонському університеті у 2019 році. Вони відвідали музей мініатюри Miniatur Wunderland у Гамбурзі, Німеччина, і були так зачаровані тамтешніми моделями, що вирішили створювати мініатюрні сцени самостійно. «Наприклад, ми спробували розповісти історію церкви такий в інтерактивний і веселий спосіб, щоб її могли зрозуміти діти й дорослі», — каже Естер.
В обох творців художня освіту, тож вони хотіли поєднати з нею свої навички малювання та живопису. Тепер вони роблять діорами, навчаючи інших, але це був їхній перший досвід створення мініатюрної галереї.
Процес
Мініатюрні художні галереї можуть бути настільки простими або складними, наскільки вам захочеться, залежно від того, чого ви бажаєте досягти. Можна створити галерею з великою кількістю картин і людських фігурок або ж обмежитися кількома фігурками біля одного полотна. Також не знадобиться витрачати багато грошей на матеріали. Оле та Естер оглянули свою оселю і скористалися предметами зі своїх минулих проєктів та випадковими речами, які збирали протягом багатьох років.
- Дослідження. «По-перше, потрібно з’ясувати, чи є картина в загальному надбанні, щоб її можна було використовувати для будь-якого задуму, — каже Естер. — Ми створюємо реалістичні діорами, тому шукали відомі картини в Google Art Project, але ви також можете намалювати щось від руки».
- Збирання матеріалів. «У цьому проєкті ми працювали з твердим пінопластом для створення стін і підлоги, — розповідає Оле. — Підлога особливо важлива, коли потрібна текстура, тому ми пофарбували її натуральними чорнилами, щоб вона виглядала як дерев’яна підлога в галереї».
- Дизайн і макет. «Подумайте, як мають виглядати картини: чи хочете ви зробити їх традиційно прямокутними або поекспериментувати, — каже Естер. — У програмі компонування фотографій Canon SELPHY Photo Layout є безліч ідей для експериментів: можливості просто безмежні. Потім подумайте про рамку. Її можна змінювати в програмі, щоб вибрати традиційний варіант, де її фактично не буде видно, чи надати їй більш екстравагантного оформлення».
- Друк. «Одна із чудових речей у принтері Canon SELPHY Square QX10 — його компактність, і ми можемо легко переміщувати його по майстерні, — каже Естер. — Швидкість друку також виявилася високою, тож ми могли експериментувати». Відбитки з принтера SELPHY Square QX10 мають клейку основу, завдяки чому їх ще простіше додавати на діораму.
- Людський фактор. «Потім потрібно знайти або створити фігурку, — каже Оле. — Фігурку також потрібно розташувати так, ніби вона взаємодіє з оточенням, щоб показати трохи руху й зробити діораму цікавішою».
- Приховані сюрпризи. «У всіх наших роботах завжди є випадкові об’єкти, що можуть привернути увагу глядачів і змусити їх посміхнутися, — каже Естер. — У цьому проєкті ми поставили зламану колону з іншого проєкту й посадили на неї крихітну білочку. Це була спонтанна ідея, і ми робимо це вже в кінці, щоб трохи розважитися. Ідеї щодо таких особистих штрихів не приходять аж до моменту, поки ви не закінчите свій проєкт і не помітите порожній простір».
- Склеювання. «Усі елементи створюються окремо, а коли їх поєднуєш, з нічого виникає щось прекрасне, — каже Естер. — Складання елементів разом робить їх живими».
Принтер
За весь час спільної роботи Оле та Естер жодного разу не користувалися принтером. Вони завжди малювали та розфарбовували кожен компонент своїх проєктів вручну. «Це забирає багато часу», — зізнається Оле. Принтер Canon SELPHY Square QX10 у певному сенсі повністю змінив їхній робочий процес. «SELPHY Square QX10 дуже відрізняється від традиційного принтера, до яких ми звикли, — каже Естер. — До цього моменту ми не використовували принтер у своїх проєктах, тому що не бачили в ньому потенціалу, але ця модель все змінила».
За словами Естер, однією з найкращих речей у принтері виявилася якість відбитків. «Дуже важливо, що мініатюра була реалістичною, відбитки мали високу якість, а кольори виглядали яскраво», — додає вона. Крім того, відбитки зберігаються до 100 років1, тому цей компактний принтер є ідеальним для такого проєкту.
Творцям також сподобалося програма Canon SELPHY Photo Layout. «Нашим основним інструментом під час роботи є телефон, адже ми записуємо на нього відео для соціальних мереж, — каже Естер. — Ця програма стала в неймовірній пригоді, тому що ми могли друкувати коли завгодно, не відкриваючи комп’ютер і нічого там не шукаючи». Програма, сумісна з iOS та Android, дала Оле та Естер змогу швидко редагувати фотографії та обирати макет, а друк на принтері SELPHY Square QX10 займав близько 43 секунд, що полегшило їм роботу. «Підключити програму до принтера також виявилося легко: достатньо було відсканувати QR-код, — каже Оле. — Простіше не буває!».
Любителі історії дають три поради, як успішно створити мініатюрну художню галерею:
- Шукайте натхнення. Це може бути телевізійне шоу або публікація в Pinterest — вам потрібна візуальна основа.
- Експериментуйте з матеріалами: не беріть перше-ліпше. Багато речей можна знайти вдома або на природі, тож експериментуйте й дивіться, що виходить.
- Використовуйте повторно все, що можна. Більшість матеріалів, з якими працюють Оле та Естер, використовуються повторно, як-от старі коробки з-під яєць. Завдяки цьому ваше хобі не завдаватиме шкоди довкіллю.
Результат
«Ми звикли створювати археологічні діорами, тому мініатюрна художня галерея була поза зоною нашого комфорту, — розмірковує Оле. — Але це було дуже цікаво. Працювати зі знайомими матеріалами, перетворюючи їх на щось досі не знайоме, сприймалося як велике досягнення».
Оле та Естер проводять багато часу разом, тому вони кажуть, що дуже важливо розподіляти завдання, щоб не заважати один одному. «Коли ми починали проєкт, ми пливли за течією, але незабаром помітили, що хтось із нас більше знається на кольорах, а інший, наприклад, на особливостях структури, — розповідає Оле. — Подивіться, хто з нас краще справляється з тим чи іншим завданням. Добре, коли є спеціалізація, а розподіл завдань дає відчуття, що ви працюєте разом, але окремо. Довіряйте один одному й вірте, що результат вийде фантастичним».
Тепер, коли у вас є всі потрібні інструменти й поради зі створення власної мінігалереї, настав час спробувати. Це не тільки приємно, але й пізнавально: хто знає, які цікаві факти ви дізнаєтеся про великий і прекрасний світ мистецтва. Або, якщо хочете, можете піти власним шляхом: як щодо галереї з найкращими роботами ваших дітей, щоб показати, як багато вони для вас значать? Або чому б не створити персоналізований подарунок зі святковими фотографіями? Можливості безмежні!
Автор: Нікіта Ачанта (Nikita Achanta)
- За умови зберігання в альбомі. На основі результатів прискореного тестування за температури 23°C (73,4°F) і вологості 50 %.