Оскільки соціальні мережі, безперечно, орієнтовані в першу чергу на відео, як зробити так, щоб ваш контент виділявся на тлі інших? Для початку потрібно обрати правильні інструменти, і камера є ключовим фактором якості матеріалу. Якщо ви знімаєте на смартфон, то перехід на таку камеру, як Canon EOS R50, стане значним кроком уперед.
Камера EOS R50, що ідеально підходить для створення контенту, надасть вам нові можливості для самовираження. Ви можете записувати відео та аудіо у форматі 4K вищої якості й використовувати об’єктиви RF і RF-S, щоб створити саме той контент, який вам потрібен. Ви також можете використовувати низку можливостей для професійної зйомки, серед яких революційна технологія автофокусування Dual Pixel CMOS від Canon, спеціальний режим дистанційного керування відеозйомкою для відеоблогу й зручне підключення смартфона.
Далі все залежить від вашого творчого задуму та техніки зйомки. У цьому вам допоможуть чотири творці контенту в соціальних мережах із великою аудиторією, які діляться порадами щодо зйомки відео. Це кулінарний інфлуенсер Мартін Оделл (Martyn Odel) і арт-директорка Зіна Шах (Zeena Shah) з Великобританії, фешн-інфлуенсерка Фату Н’Діайє (Fatou N'Diaye) з Франції та фітнес-інфлуенсерка й експерт із харчування Олена Булковські (Elena Bulkowski) з Німеччини. Усі вони дуже популярні блогери. Ось п’ять їхніх порад, що допоможуть покращити якість вашого відеоконтенту.
ВІДЕО
П’ять способів покращити якість відео в соціальних мережах
1. Знімайте відео максимальної якості
«У сфері створення контенту дуже висока конкуренція», — каже Зіна. — Якість зображення виходить на передній план. Я хочу показати підписникам саме те, що бачу в реальному житті, і надихнути їх яскравими кольорами, вируючою водою, краплею чорнила».
Такі камери, як Canon EOS R50, мають більші сенсори за ті, що використовуються у смартфонах, що дозволяє отримувати набагато чіткіші кадри, особливо в мовах слабкого освітлення. Камера EOS R50 також оснащена технологією швидкого автофокусування від Canon, а десятиліття досліджень у сфері відтворення кольорів дозволяє отримувати чіткі зображення і природні й красиві відтінки. Сенсорний екран зі змінним кутом огляду дозволяє знімати під креативними кутами й бачити себе під час зйомки відеоблогу, водночас реалізуючи переваги великого сенсора. «Це так зручно, — продовжує Зіна. — Ви можете обертати його в будь-якому напрямку. Це дуже зручно під час зйомки сервірування столу зверху вниз або під час зйомки відеоуроків».
Крім того, з Canon EOS R50 можна використовувати об’єктиви Canon RF і RF-S, щоб створити саме той контент, який вам потрібен. «EOS R50 та об’єктиви RF відкривають нові можливості для творчості й дозволяють досягти чудової невеликої глибини різкості», — каже Мартін.
2. Знайте, коли потрібно знімати вертикально
Одне з найважливіших рішень під час створення відео — це рішення про те, як знімати: вертикально чи горизонтально. Потрібно зробити правильний вибір, який також залежить від того, для якої платформи ви знімаєте.
На таких платформах, як-от TikTok, відео відображаються лише у вертикальній орієнтації, а тому й знімати потрібно вертикально. В іншому разі будь-яке горизонтальне відео доведеться зменшувати, щоб вмістити його по ширині екрана телефона, або обрізати з боків, через що ви втратите частину кадру.
Короткі відео для YouTube (YouTube Shorts) теж краще знімати у вертикальній орієнтації. Але якщо ви знімаєте стандартний контент для YouTube або Twitch, варто знімати в горизонтальній орієнтації, щоб у повноекранному режимі на телефоні або комп’ютері відео заповнювало весь екран, а ваш контент виглядав професійно.
Камера Canon EOS R50 може автоматично визначити, як саме ви знімаєте — вертикально чи горизонтально, і буде записувати в цьому форматі. «Ще одна чудова функція EOS R50 полягає в тому, що вона виявляє орієнтацію зйомки, — пояснює Мартін. — Камера знає, коли я знімаю вертикально, тому під час імпорту відзнятого матеріалу на телефон, я можу одразу публікувати його в соціальних мережах».
Якщо ви знімаєте відео для кількох платформ, ви можете вивести на екран під час запису маркери сторін для вибраного формату, щоб правильно кадрувати сцену. Буде відображатися весь кадр, але напрямні лінії показуватимуть, де він буде обрізаний, тому ви можете переконатися, що відзнятий матеріал матиме бажаний вигляд як у горизонтальній, так і у вертикальній орієнтації.
3. Переходи важливі, але вони мають бути простими
Кожен оператор повинен знати, як зробити перехід від одного кадру до іншого, при цьому правильна постановка цих переходів є дуже важливою. Краще за все зробити їх послідовними та непомітними. Переходи повинні виконувати певну функцію і органічно вписуватися в процес.
Виберіть лише кілька переходів. Почніть із найпростіших, як-от склейка встик, коли один кадр змінюється на інший без застосування ефектів, або перехід зі збільшенням і зменшенням масштабу. Вони можуть здатися простими, але ви здивуєтеся, наскільки професійно виглядають прості переходи.
Переходи з обертанням, під час яких відео швидко повертається на 180 градусів і переходить у наступний ролик, або експерименти зі змахуванням рукою і клацанням пальців також ідеально підходять для цікавих динамічних відео для соціальних мереж.
До базових переходів можна додавати складніші ефекти, наприклад J-перехід, коли звук наступного кадру звучить раніше, ніж з’являється зображення.
Щоб розбити сцени, додайте додаткові кадри з накладеним звуком. Можливість зйомки Canon EOS R50 зі швидкістю 120 кадр/с ідеально підходить для створення чудових кадрів для перебивки в уповільненому режимі, що надає готовому матеріалу професійного вигляду. «Функція уповільненої зйомки на EOS R50 дозволяє мені надати динаміки контенту, — каже Мартін. — Це може бути що завгодно: від киплячої олії до рідини, що ллється та нарізання інгредієнтів у сповільненій зйомці.
4. Регулярно публікуйте відео
Ваші підписники хочуть бачити ваше життя і те, чим ви займаєтеся, тому важливо часто публікувати відео, щоб підтримувати їхній інтерес. Регулярні публікації також просуваються за допомогою алгоритмів соціальних мереж, а значить і ймовірність того, що вас помітять, вища.
Намагайтеся публікувати відео в TikTok до чотирьох разів на день і не рідше одного разу на тиждень на YouTube. Публікувати таку кількість контенту може бути складно, тому Фату радить діяти, коли приходить натхнення. «Мені подобається ділитися відео про мої справи та настрій, будь то приступи гніву чи прихід натхнення», — каже вона.
Олена погоджується: «Я намагаюся зробити контент спонтанним та адаптувати його до ситуації, — каже вона. — Я можу пристосуватися до будь-чого й повністю ділитися своїм життям».
«Причина величезного збільшення моєї аудиторії полягає в тому, що я приділяю їй багато часу, — додає Мартін. — Я щодня годинами відповідаю на коментарі, надсилаю голосові нотатки та відеоповідомлення. Щоб зібрати свою аудиторію, потрібно витратити багато енергії. Люди не будуть підписуватися на вас просто так».
Незважаючи на те, що потрібно регулярно публікувати контент, важливо публікувати його не просто так — ваш контент має бути якісним. «Те, чим ви ділитеся, має відображати вашу сутність, тому що люди, які дивляться вас, звикли бачити вас такими, як ви є — вони знають вас», — каже Фату.
5. Створюйте власні тренди
«Коли мене запитують, яку пораду я можу дати новим творцям контенту, — каже Фату, — я відповідаю, що потрібно бути собою. Якщо хтось інший зробив фотографію і вона стала популярною, це не означає, що й у вас буде так само. У вас має бути своя індивідуальність, вам має бути про що говорити, але при цьому ви маєте залишатися самим собою. Ви будете подобатися людям, тому що будете відрізнятися від інших».
Зіна погоджується: «Залишайтеся вірними собі, будьте унікальними, — каже вона. — У мене так багато ідей і проєктів, якими я дуже хочу поділитися. Завжди знайдеться ще одна ідея, яку ще не реалізував хтось інший».
«Творці контенту мають робити те, що їм подобається, — радить Олена. — Якщо ви не любите спорт, не варто ставати фітнес-інфлуенсером, тому що люди бачать вас наскрізь». Будьте тим, хто ви є, отримуйте від цього задоволення, і тоді ви мотивуватимете людей».
Комплект, який творці контенту використовують для створення відео для соціальних мереж
Canon EOS R50
Легка бездзеркальна камера, яку можна взяти із собою куди завгодно й розкрити свій творчий потенціал у невимушеній зйомці. 24,2-мегапіксельний сенсор камери Canon EOS R50 дозволяє знімати у форматі 4K (30 кадр/с) і Full HD (120 кадр/с) і має низку креативних попередніх налаштувань, щоб скоригувати вигляд ваших відеороликів прямо з камери. Ви можете переглянути кілька альтернативних варіантів у нашому посібнику, де представлені найкращі камери Canon для створення відеоблогів.
Об’єктив Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM
Почніть роботу з бездзеркальною камерою EOS R APS-C зі знайомства з об’єктивом, який задовольнить усі ваші потреби щодо відеозйомки. Легкий та компактний об’єктив Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM зі 4-ступеневим оптичним стабілізатором зображення для зйомки чітких відео з рук та ефективним діапазоном масштабування 18–45 мм дозволяє отримувати чудові результати щодня.
Стереомікрофон Canon Stereo Microphone DM-E100
Не дозволяйте брязкітному звуку зіпсувати ваше відео. Стереомікрофон Canon DM-E100 ідеально підходить для покращення якості звуку. Він компактний та легкий, підходить для камери Canon EOS R50 і працює від акумулятора камери. Він вловлює односпрямований стереозвук, тому ідеально підходить для зйомки відеоблогів на камеру.
Штатив-рукоятка Canon HG-100TBR
Знімайте з упевненістю і розкрийте свій творчий потенціал завдяки штативу-рукоятці Canon HG-100TBR з дистанційним керуванням, регульованою головкою і чудовою ергономікою, що дозволяє отримувати максимально стабільні кадри.
Canon RF 16mm F2.8 STM
RF-кріплення камери Canon EOS R50 дозволяє використовувати всі об’єктиви RF. У міру розширення досвіду підбирайте об’єктиви відповідно до вашої творчої естетики. Надширококутний об’єктив RF 16mm F2.8 STM, що розроблений для відеоблогерів, ідеально підходить для зйомки коротких роликів, а його швидка діафрагма f/2.8 забезпечує плавне та м’яке боке для створення кінематографічного вигляду.
Canon RF 50mm F1.8 STM
Компактний та легкий об’єктив RF 50mm F1.8 STM з майже безшумним фокусуванням ідеально працює в умовах слабкого освітлення і є відмінним вибором для досягнення творчого ефекту глибини різкості.
Отже, якщо ви створюєте контент і готові піднятися на новий рівень, дотримуйтеся порад цих чотирьох професіональних авторів контенту для соціальних мереж — це допоможе вам виділятися з поміж інших.
Пов’язана продукція
-
Бездзеркальні камери
EOS R50
Від чітких фотографій до відео у форматі 4K і прямих трансляцій — створюйте найкращий контент, що викликатиме захоплення, за допомогою цієї бездзеркальної камери EOS R. Усе в одному спеціалізованому пристрої. -
Об’єктиви RF-S
RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM
Стандартний об’єктив APS-C для камер серії EOS R ідеально підходить для зйомки повсякденних ситуацій, як-от сімейна зйомка, зйомка сцен із життя, портретів і святкувань. -
Ширококутний об’єктив
RF 16mm F2.8 STM
Компактний і доступний за ціною надширококутний 16-міліметровий повнокадровий об’єктив для камер EOS серії R призначений для влогерів та творців контенту. -
Стандартний об’єктив
RF 50mm F1.8 STM
Компактний, тихий і легкий 50-міліметровий RF-об’єктив із фіксованою фокусною відстанню з широкою діафрагмою f/1,8 ідеально підходить для втілення вашого творчого бачення. -
Звук
Стереомікрофон DM-E100
З легкістю записуйте звук у чудовій якості завдяки стереомікрофону невеликого розміру, який не потребує налаштування і завжди готовий до записування. -
Штатив
Tripod Grip HG-100TBR
Більш тривалий час знімання, поліпшена стабільність і більше можливостей для творчості завдяки унікальному штативу-рукоятці зі знімним пультом дистанційного керування.