Urban nature photography tips: A squirrel looks up, paws in front of its body, surrounded by a field of white daisies and lush green grass up to its shoulders.

ФОТОГРАФІЇ ПРИРОДИ

Корисні поради щодо фотографування природи міста: фотографуйте звірів біля свого дому

Фотографувати природу мають змогу не лише ті, хто живе в сільській місцевості. Ідеальні кадри природи в місті можна знайти майже на відстані витягнутої руки — у саду, на вулицях, під камінням, навколо ставків і в міських парках.

Молодий фінський фотограф Осі Саарінен, який фотографує дику природу міста — милих білок, мишей та лисиць, що дивляться прямо в очі глядачеві, а також сердитих і одночасно кумедних симпатичних пташок, має шестизначне число послідовників в Instagram. Тут він ділиться своїми порадами, як фотографувати природу в місті, зокрема, де найкраще шукати диких звірів, які використовувати налаштування камери, як будувати композиції, що дозволять закарбувати в кадрі кумедних персонажів у реальному житті.

1. Знайте звички тварини

У Гельсінкі Осі іноді випадково натрапляє на тварин, але, розуміючи поведінку тих видів, яких він намагається сфотографувати, молодий чоловік знає, де й коли шукати. «Навесні я шукаю лисячі нори в місцях, що розташовані не зовсім у центрі міста, проте все ж поруч із людьми. Я шукаю отвори в землі, які можуть бути лігвом, а потім розшукую часточки хутра, орієнтуюсь на специфічний запах,– каже Осі.

– На мою думку, найважливішим у фотографії тварин є знання їхніх звичок. Коли я знаходжу лисячу нору, я знаю, що саме тут ці звірі проводять весь свій час, отже причаївшись поруч, я зможу отримати знімки грайливих лисенят. Дорослі лиси виходять назовні вночі, а іноді навіть і вдень. Зазвичай вони ходять щоразу тією ж самою стежкою, тому я можу простежити їхній шлях і наступного разу очікувати на їхню появу вже на середини цієї дороги».

2. Правильно обирайте час дня

Метушня вулиць міста, потоки машин на дорогах і звуки цивілізації не сумісні з фотографією природи, але це не означає, що її немає, вона просто чекає, поки люди відправляться на відпочинок. «Я ніколи не знімаю вдень,– каже Осі.– Велика кількість тварин веде активне нічне життя, але фотографувати в темряві складніше, тому я знімаю на сході й заході сонця. У цей час краще освітлення, тому кадри виходять чіткішими».

«Хоча повнокадрова камера (як-от Canon EOS 6D) краще знімає за високої чутливості ISO, класні фото дикої природи можна також отримати й за допомогою камери з кроп-сенсором APS-C (як-от Canon EOS 7D Mark II), – продовжує Осі.– Під час зйомки птахів і бджіл, якщо ви не маєте змоги підійти дуже близько, кроп-сенсори допоможуть зробити тварину більшою в кадрі», через обмежене поле огляду такого датчика.

Схожі статті
canon-get-inspired-urban-nature-photography-tips-related1-185x94

ФОТОГРАФІЇ ПРИРОДИ

Історія дикої природи міста у фотографіях Осі Саарінена

Своєрідні кадри тварин, зроблені Осі Сааріненом, який почав фотографувати лише три роки тому, стали хітом соціальних мереж. Він розповідає про те, з чого почалося його хобі.

A red squirrel looks straight at the camera as it runs across a carpet of dried leaves and fallen petals.

ФОТОГРАФІЯ ДИКОЇ ПРИРОДИ

Поради зі зйомки дикої природи

Поради й прийоми, що дозволяють вивести фотографування дикої природи на новий рівень та отримати максимальну віддачу від камери та об’єктивів Canon.

Young Wildlife Photographer of the Year to pro

ФОТОГРАФІЯ ДИКОЇ ПРИРОДИ

З переможців у професіонали

Два переможця в номінації «Юний фотограф дикої природи року» розповідають про те, що означав для них перший успіх.

3. Фотографуйте з близька або використовуйте довгофокусні об’єктиви

«Щоб підійти якомога ближче, зазвичай потрібно дозволити тварині вас побачити,– пояснює Осі.– Основна ідея полягає в тому, щоб провести біля тварини чимало часу, щоб вона звикла до вашої присутності. Потрібно діяти дуже спокійно і не робити різких рухів. Ви зрозумієте, як вони поводяться і реагують на вашу присутність і наскільки близько ви зможете підійти, перш ніж вони втечуть».

Для зйомки дикої природи в межах міста Осі використовує об’єктиви зі змінною фокусною відстанню «тому що обставини змінюються дуже швидко – тварина може підійти майже впритул, але втекти за мить. Мій об’єктив Canon EF 70-200mm f/2.8L USM дозволяє знімати як зблизька, так і здалека з фокусною відстанню 200 мм. Особливо важко наблизитися до будь-якого звіра, коли ви лише робите свої перші кроки у фотографуванні живої природи. Саме з цієї причини краще починати з довгофокусного об’єктива, як-от 300 мм або 400 мм». Canon EF 75-300mm f/4-5.6 III – це популярний компактний об’єктив для різноманітних завдань, проте ще більш компактним і економічним рішенням стане камера Canon PowerShot SX740 HS з потужним 40-кратним оптичним збільшенням, за допомогою якого ви зможете з легкістю збільшувати або зменшувати масштаб.

4. Збільшуйте чутливість ISO і знімайте з широкою діафрагмою

Найяскравішою краса природи зазвичай буває рано вранці або пізно ввечері, коли поступово згасає денне світло. Саме тому для зйомки живої природи в межах міста Осі віддає перевагу повнокадровій камері Canon EOS 6D, яка дозволяє фотографувати в умовах слабкого освітлення. У пристрої широкий діапазон ISO, система 11-точкового автофокусування, чутливість яка придатна для роботи під місячним світлом, що збільшує шанси на отримання чіткого кадру. Оновлена версія моделі — Canon EOS 6D Mark II пропонує навіть більше: 45-точкову система автофокусування перехресного типу та ширший діапазон чутливості ISO.

Але його метод можна втілити й за допомогою камер зі зменшеною матрицею: Осі рекомендує збільшити ISO і знімати з широкою діафрагмою. «У разі потреби я вибираю дуже високе значення, на мою думку, краще отримати фото з шумами, ніж взагалі ніякого»,– каже фотограф. Він також додає, що у своїй камері він не встановлює чутливість вище ISO 10 000, але налаштування для різноманітних режимів зйомки відрізняються залежно від моделі фотоапарата, тому головне — експериментувати з тим, що ваша камера зможе зафіксувати в умовах конкретної місцевості.

A small yellow bird perches on a hand in front of us, its wings outstretched.

5. Використовуйте швидкий фокус і фіксуйте тварин у русі

Осі радить фотографам, які знімають живу природу в межах міста, вибирати камеру зі швидким автофокусуванням – «що швидше, то краще» – і функцію стабілізації зображення. Камера Canon EOS 7D Mark II має 65-точкову систему автофокусування перехресного типу й технологію Dual Pixel CMOS, які збільшують вірогідність зробити кадр рухомої тварини навіть в умовах низького освітлення. Використовуючи найширшу діафрагму об’єктива, ви отримаєте максимально можливу кількість світла і збільшите швидкість спрацювання затвора: «Я надаю перевагу об’єктивам із великою діафрагмою, оскільки для захоплення руху тварини в кадрі потрібна коротка витримка»,– радить Осі.

6. Надайте унікальності об’єктам зйомки

Осі, фірмовим знаком якого є знімки з широкою діафрагмою, на яких об’єкт зйомки чітко виділяється на розмитому фоні, використовує режим пріоритету діафрагми (режим Av) і широку діафрагму. Також для покращення фотографій він вдається до постобробки: «Я редагую яскравість, контрастність і злегка колір. Часто намагаюся зробити так, щоб тварина сильніше виділялася на тлі, роблячи її яскравішою або темнішою. Я прагну отримати максимально реалістичні фотографії».

Схожі статті

Натхнення — це ключ до створення видатних знімків, також будуть корисними поради для покупців, тематичні інтерв’ю — все це потрібно для втілення у життя найкреативніших ідей.

Переглянути всі статті

Подібна продукція