Фотографувати природу мають змогу не лише ті, хто живе в сільській місцевості. Ідеальні кадри природи в місті можна знайти майже на відстані витягнутої руки — у саду, на вулицях, під камінням, навколо ставків і в міських парках.
Молодий фінський фотограф Осі Саарінен, який фотографує дику природу міста — милих білок, мишей та лисиць, що дивляться прямо в очі глядачеві, а також сердитих і одночасно кумедних симпатичних пташок, має шестизначне число послідовників в Instagram. Тут він ділиться своїми порадами, як фотографувати природу в місті, зокрема, де найкраще шукати диких звірів, які використовувати налаштування камери, як будувати композиції, що дозволять закарбувати в кадрі кумедних персонажів у реальному житті.
У Гельсінкі Осі іноді випадково натрапляє на тварин, але, розуміючи поведінку тих видів, яких він намагається сфотографувати, молодий чоловік знає, де й коли шукати. «Навесні я шукаю лисячі нори в місцях, що розташовані не зовсім у центрі міста, проте все ж поруч із людьми. Я шукаю отвори в землі, які можуть бути лігвом, а потім розшукую часточки хутра, орієнтуюсь на специфічний запах,– каже Осі.
– На мою думку, найважливішим у фотографії тварин є знання їхніх звичок. Коли я знаходжу лисячу нору, я знаю, що саме тут ці звірі проводять весь свій час, отже причаївшись поруч, я зможу отримати знімки грайливих лисенят. Дорослі лиси виходять назовні вночі, а іноді навіть і вдень. Зазвичай вони ходять щоразу тією ж самою стежкою, тому я можу простежити їхній шлях і наступного разу очікувати на їхню появу вже на середини цієї дороги».
Метушня вулиць міста, потоки машин на дорогах і звуки цивілізації не сумісні з фотографією природи, але це не означає, що її немає, вона просто чекає, поки люди відправляться на відпочинок. «Я ніколи не знімаю вдень,– каже Осі.– Велика кількість тварин веде активне нічне життя, але фотографувати в темряві складніше, тому я знімаю на сході й заході сонця. У цей час краще освітлення, тому кадри виходять чіткішими».
«Хоча повнокадрова камера (як-от Canon EOS 6D) краще знімає за високої чутливості ISO, класні фото дикої природи можна також отримати й за допомогою камери з кроп-сенсором APS-C (як-от Canon EOS 7D Mark II), – продовжує Осі.– Під час зйомки птахів і бджіл, якщо ви не маєте змоги підійти дуже близько, кроп-сенсори допоможуть зробити тварину більшою в кадрі», через обмежене поле огляду такого датчика.