A water droplet on a flower stem, reflecting a flower head.

МАКРОЗЙОМКА

Креативна макрозйомка: фотографування квітів, що відбиваються в краплях води

Ознайомтеся зі свіжим поглядом на фотографування квітів із використанням макрооб’єктива, а також дізнайтеся, як створювати неперевершені знімки завдяки заломленню світла. Фіксуйте найдрібніші деталі в краплях води та експериментуйте з відбиттям. Для роботи із цими техніками вам знадобиться макрооб’єктив, а також в ідеалі — штатив і щось для віддаленого спуску затвора: якщо ваша камера підтримує Wi-Fi (наприклад, як модель Canon EOS 90D), ви можете скористатися програмою Canon Camera Connect на своєму смартфоні, щоб налаштувати кадрування та зробити знімок дистанційно. Щоб краще контролювати освітлення, можна користуватися зовнішнім спалахом, наприклад із лінійки Canon Speedlite.

Створення композиції

Ці прості прийоми допоможуть вам створювати неймовірні знімки з чудовими відображеннями об’єктів у краплях води.

Цим прийомом можна користуватися як на відкритому повітрі (якщо є така можливість), так і в приміщенні. Перевагами фотографування в приміщенні є те, що ви краще контролюєте освітлення, а також менший ризик того, що вітер потурбує краплі води. Крім того, не потрібно рано прокидатися, щоб сфотографувати ранкову росу.

Окрім макрооб’єктива й штатива, що допоможуть стабільно тримати камеру та уникати тремтіння, вам також знадобляться квіти й трошки гліцерину для створення крапель, що не розтікаються і добре відбивають промені світла (гліцерин можна придбати в аптеці, у супермаркеті у відділі засобів для випікання або в Інтернеті). Крім того, знадобиться джерело яскравого світла: з вікна або від зовнішнього спалаху Canon Speedlite.

Збільшення

A Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM lens.
Для використання цієї техніки підійде будь-який макрооб’єктив: фотографії на цій сторінці були зроблені об’єктивом Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM, але для цифрових дзеркальних камер із сенсорами APS-C також чудово підходить модель Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM.

Щоб досягти максимального збільшення, сфокусуйте макрооб’єктив на мінімальній відстані фокусування. Навіть у натуральну величину (з масштабом 1:1) водяні краплі виглядають у кадрі досить маленькими, тож після зйомки фотографію можна обрізати в програмі для редагування. Об’єктив слід тримати близько до краплі, тож переконайтеся, що він не відкидає тінь на вашу композицію. Якщо ви користуєтеся лампою чи зовнішнім спалахом Canon Speedlite, ви можете краще контролювати напрямок променів. Уникнути тіні також можна за допомогою макрооб’єктива з вбудованим спалахом Macro Lite, як-от Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM або Canon EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM.

Додання крапель

Схожі статті
Swirling multicoloured patterns of soap in water.

МАКРОЗЙОМКА

Абстрактна макрозйомка: фотографування мильних бульбашок

Дізнайтеся із цього простого покрокового посібника, як робити чудові й барвисті абстрактні макрознімки мильної плівки.

Papercraft landmarks

МАКРОЗЙОМКА

Макрофотографія їжі

Створюйте цікаві абстрактні знімки їжі, використовуючи макрооб’єктиви Canon.

Macro photography tips and techniques

МАКРОЗЙОМКА

Поради з макрозйомки

Макрозйомка стає простішою — відкрийте для себе найкращі обладнання, поради та прийоми.

У режимі пріоритету діафрагми (Av) ви краще контролюєте глибину різкості, але вам доведеться поекспериментувати з діафрагмою, щоб точно налаштувати фокус. Наближайте квітку, щоб змінити композицію в краплі, а перед спуском натисніть кнопку попереднього перегляду глибини різкості, щоб побачити, як зміни впливають на знімок.

Краплі з гліцерину в порівнянні з водою більш блискучі та в’язкі, вони довше тримаються на поверхні та дають більше часу на те, щоб зробити ідеальний знімок. А коротша витримка дозволяє зробити більше знімків за менший час. Занурте голку або зубочистку в гліцерин і нанесіть краплю в потрібне місце: так ви зможете зробити стільки крапель, скільки захочете, і вірно розташувати їх. Експериментуйте з краплями різного розміру в різних комбінаціях для створення креативної композиції.

Техніка зйомки

Щоб підібрати оптимальну композицію, знімайте в короткофокусному режимі: це дозволяє залишити фон розмитим, а краплі води будуть у чіткому фокусі.

Вручну сфокусуйте камеру на краплях і наближайте квітку на фоні, доки в рідині не з’явиться її чітке відбиття. Знімайте в режимі пріоритету діафрагми (Av), щоб краще контролювати глибину різкості (починайте з діафрагми f/8). Хитрість у тому, що квітка на фоні має залишатися розмитою і при цьому чітко відбиватися в краплі, тож вам потрібно поекспериментувати з її розташуванням та діафрагмою. Щоб усі краплі були чіткими в кадрі, вони мають бути розташовані паралельно до камери.

Для підвищення різкості використовуйте функцію перегляду в режимі реального часу, щоб уникнути несподіваних рухів відбиття та камери, а знімок робіть із використанням автоспуску, дистанційного спуску затвору або програми Canon Camera Connect на смартфоні, якщо камера підтримує цю можливість. Щоб дізнатися більше про те, як почати створювати макрознімки, а також знайти натхнення для експериментів з іншими прийомами, завантажте програму Canon Photo Companion для iOS або Android.


Автори: Маркус Хокінс (Marcus Hawkins) і Тамзін Уілкс (Tamzin Wilks)

Подібна продукція

Схожі статті

Натхнення — це ключ до створення видатних знімків, також будуть корисними поради для покупців, тематичні інтерв’ю — все це потрібно для втілення у життя найкреативніших ідей.

Повернутися до всіх порад і прийомів